Το σχολείο μας ομορφαίνει!!!

Μαΐ 202011

Ευχαριστούμε θερμά, το Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων του σχολείου μας, γιατί ένα πάγιο αίτημα πολλών χρόνων, της Δ/νσης του 10ου Νηπιαγωγείου Μυτιλήνης, των εκπαιδευτικών, των μαθητών και των γονέων, έγινε πραγματικότητα χάρις και σ’ εσάς και τις άοκνες προσπάθειές σας. Ένας μικρός και νεοσύστατος Σύλλογος, ενός μικρού σχολείου-νηπιαγωγείου, κατάφερε να πετύχει αυτό που ζητούσαμε και απαιτούσαμε, για την ασφάλεια των μικρών μαθητών μας κυρίως.

Είναι γεγονός ότι ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων του σχολείου μας μέσα σε έναν μόλις χρόνο έκανε τεράστιο έργο στο Νηπιαγωγείο!!! Είχαμε την αμέριστη συμπαράστασή σας σε ό,τι χρειαστήκαμε είτε διαθέτοντας χρήματα, είτε στήριξη στα αιτήματά μας προς το Δήμο και τη Σχολική Επιτροπή!!!

Ενδεικτικά αναφέρω: τα Δώρα Χριστουγέννων για τα παιδιά και την Σχολική τροχονόμο! Την αγορά: Μοκετών, Ξύλινων παιχνιδιών, Πλαστικοποιητή, Πολυμηχανήματος εκτύπωσης, Χαλιών  εισόδου, Ραδιοφώνου-CDplayer! Την διοργάνωση αποκριάτικου χορού με ελεύθερη είσοδο, την δωρεά μασκών και αντισηπτικών ευρώ προς τον Σύλλογο Νεφροπαθών Λέσβου, καθώς και την Συγκέντρωση χρημάτων για το Χαμόγελο του παιδιού!!!

Αγαπητοί γονείς, με τη συνεργασία και την ομαδικότητα μπορούμε να πετυχαίνουμε καλύτερα και αποτελεσματικότερα τους μικρούς και μεγάλους στόχους μας, προς όφελος πάντα των παιδιών μας και της βελτίωσης της ποιότητας ζωής της σχολικής κοινότητας! Συγχαρητήρια σε όλους σας!!!

Μάιος 2020
« Απρ   Ιούν »

1. 24/11/1859: Ο Κάρολος Δαρβίνος δημοσιεύει το μνημειώδες έργο του «Η καταγωγή των ειδών».