ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ τη Δ/νση Α/θμιας Εκπαίδευσης Λέσβου

Μαρ 202016

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ

Στο πλαίσιο της εξαιρετικά επείγουσας και απρόβλεπτης ανάγκης για την αντιμετώπιση των αρνητικών συνεπειών λόγω της εμφάνισης του κορωνοϊού COVID-19, τον περιορισμό της διάδοσής του και τη λήψη συναφών και αναγκαίων μέτρων, η Δ/νση Α/θμιας Εκπαίδευσης Λέσβου με αισθήματα ευθύνης απέναντι στην κοινωνία και στους πολίτες, από 16-03-2020 έως 3-04-2020, τροποποιεί την λειτουργία της για την εξυπηρέτηση του κοινού, ως εξής:

Η επικοινωνία των :

• Δ/ντων/ντριων και Προϊσταμένων των σχολικών μονάδων Δνσης Π.Ε. Λέσβου
  • των εκπαιδευτικών, των γονέων και λοιπού κοινού

θα πραγματοποιείται μέσω:

1. του ηλεκτρονικού ταχυδρομείου : mail@dipe.les.sch.gr
  2. τηλεομοιοτυπίας στον αριθμό 2251047438
  3. του τηλεφωνικού κέντρου της υπηρεσίας μας: 2251047439

Σε κάθε περίπτωση για την αποφυγή συνωστισμού και συγχρωτισμού καλούνται οι εκπαιδευτικοί, γονείς και πολίτες που  επιθυμούν να διεκπεραιώσουν υποθέσεις τους δια ζώσης, να επικοινωνούν πρώτα τηλεφωνικά με την υπηρεσία μας.

Μάρτιος 2020
« Φεβ   Απρ »

1. 28/01/1976: Η δημοτική γλώσσα καθιερώνεται επισήμως στην εκπαίδευση και στη δημόσια διοίκηση, επί πρωθυπουργίας Κωνσταντίνου Καραμανλή, έπειτα από εισήγηση του υπουργού Παιδείας, Γεώργιου Ράλλη.