Η μαγική γιορτή των Χριστουγέννων!!!

Δεκ 201919

Απ’ όλα είχε η μαγική γιορτή των Χριστουγέννων!!!

Βασιλιάδες, μαγεμένα πριγκιπόπουλα και πανέμορφες πριγκίπισσες, πανίσχυρους μάγους, ολόλευκους κύκνους, τοξοβόλους, ζεστούς χιονάνθρωπους, ταρανδάκια, λαγουδάκια, αρκουδάκια, εξειδικευμένους γιατρούς, γλυκύτατες ευχούλες και πολυαγαπημένους άι βασίληδες!

Και όλα αυτά μέσα σε ένα μεγάλο θέατρο, με εντυπωσιακά σκηνικά και κοστούμια, πλημμυρισμένο από υπέροχες μελωδίες, πλούσιο μπουφέ, μπαζάρ, λαχειοφόρο αγορά, ευτυχισμένους γονείς, παππούδες, γιαγιάδες, συγγενείς και φίλους!!!

Ευχαριστούμε θερμά το Σύλλογο Γονέων & Κηδεμόνων του 10ου Νηπιαγωγείου Μυτιλήνης, καθώς και το Ειδικό Γυμνάσιο Μυτιλήνης και την καθηγήτρια τους κ. Ειρήνη Αναγνώστου που φιλοτέχνησαν ένα ονειρεμένο σκηνικό για τις ανάγκες της παράστασης!!!

Καλά Χριστούγεννα και καλή χρονιά σε όλους!!!!!!!!!!!!!!!

Δεκέμβριος 2019
« Νοέ   Ιαν »

1. 25/02/1822: Καταργείται η δουλεία στην Ελλάδα

Λειτουργούν δύο Πρωινά τμήματα υποχρεωτικής φοίτησης και δύο προαιρετικά Ολοήμερα τμήματα.
Το σχολικό έτος 2019-2020 διδάσκουν οι Νηπιαγωγοί:

Δέσποινα Κομνηνού (Προϊσταμένη-1ο Ολοήμερο τμήμα),

Ειρήνη Χλίμπου (Πρωινή υποδοχή – 2ο Πρωινό τμήμα),

Ιωάννα Μπέση (2ο Πρωινό τμήμα – 2ο  Ολοήμερο τμήμα).

Οι τακτικές συγκεντρώσεις γονέων και κηδεμόνων, με στόχο την ενημέρωσή τους για διάφορα θέματα, οι καθημερινές αλλά και οι προγραμματισμένες ιδιαίτερες συναντήσεις των εκπαιδευτικών με τους γονείς, η συνεργασία με τους εκπροσώπους των γονέων, η συχνή αποστολή ατομικών σημειωμάτων, η επιμόρφωση γονέων από ειδικούς επιστήμονες για θέματα εκπαίδευσης των παιδιών και άλλες εκδηλώσεις κατά τη διάρκεια της χρονιάς, αποβλέπουν στο να καταστήσουν στενότερη την επικοινωνία και πιο αποδοτική τη συνεργασία ανάμεσα στο Σχολείο και τις οικογένειες των παιδιών, με σκοπό την επίτευξη κοινών στόχων.