Εγγραφές στο ΝΗπιαγωγείο!!!

ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΜΑΘΗΤΩΝ ΣΤΟ ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ 2018-2019

• Οι εγγραφές στο 10ο Νηπιαγωγείο θα πραγματοποιηθούν φέτος από

2 – 18 Μαίου 2018, καθημερινά τις εργάσιμες μέρες,

από 12μ. – 2 μ.μ. στο Γραφείο του σχολείου (άλλως επικοινωνήστε στο 6937128295 )

• Συγκεκριμένα, εγγράφονται στα Νηπιαγωγεία για το σχολικό έτος

2018-2019, μαθητές γεννημένοι το 2013(νήπια) και 2014(προνήπια).

• Η εγγραφή πρoνηπίου στο δεύτερο έτος του νηπιαγωγείου γίνεται αυταπάγγελτα

Δικαιολογητικά εγγραφής στο Πρωινό υποχρεωτικό τμήμα:

• Αίτηση εγγραφής – Υπεύθυνη δήλωση (δίνεται έντυπο από το σχολείο)
  • Το Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή, σύμφωνα με την με αρ. πρωτ. Φ.6/1094/80261/Δ1/20-5-2015 εγκύκλιο (Α.Δ.Υ.Μ.) (δίνεται έντυπο από το σχολείο)
  • Αποδεικτικό στοιχείο, όπως προβλέπεται από την παρ. 4, του άρ. 6 του Π.Δ 79/2017 (ΦΕΚ 109 Α) από το οποίο, διαπιστώνεται η διεύθυνση κατοικίας του μαθητή (φωτοτυπία λογαριασμόύ ΔΕΗ, ΔΕΥΑΜ, σταθερού τηλεφώνου)
  • Επίδειξη του βιβλιαρίου υγείας του μαθητή, ή προσκόμιση άλλου στοιχείου, στο οποίο φαίνεται ότι έγιναν τα προβλεπόμενα εμβόλια. (παρ. 4, άρθρο 6, Π.Δ 79/2017 ΦΕΚ 109 Α). στ)

Προϋποθέσεις εγγραφής στο προαιρετικό Ολοήμερο πρόγραμμα

• Μαθητές των οποίων εργάζονται και οι δύο γονείς, προσκομίζοντας σχετική βεβαίωση του φορέα εργασίας τους * ή κάρτα ανεργίας, στην περίπτωση που είναι άνεργοι.
  • Δικαίωμα εγγραφής δίνεται και στην περίπτωση που προσκομίζεται βεβαίωση εργασίας από τον ένα γονέα και κάρτα ανεργίας από τον άλλο.
  • Μαθητές, των οποίων οι γονείς/κηδεμόνες ανήκουν σε ευπαθείς κοινωνικές ομάδες όπως: I) πολύτεκνοι / τρίτεκνοι / μονογονεϊκές οικογένειες, γονείς με χρόνιες παθήσεις /ενταγμένοι σε πρόγραμμα απεξάρτησης / φυλακισμένοι. II) πολίτες τρίτων χωρών που διαμένουν σε κέντρα ή σε δομές φιλοξενίας του ελληνικού κράτους ή της Ύπατης Αρμοστείας του ΟΗΕ.

*Για τους αυτοαπασχολούμενους, ελεύθερους επαγγελματίες, αγρότες κτλ. αρκεί η προσκόμιση πρόσφατης βεβαίωσης του ασφαλιστικού τους φορέα ή το πιο πρόσφατο ειδοποιητήριο πληρωμής του τρέχοντος έτους.

Απρίλιος 2018
« Οκτ   Ιούν »

1. 17/01/1923: Υπογράφεται στη Λοζάννη η Συνθήκη ανταλλαγής πληθυσμών, αιχμαλώτων και πολιτικών ομήρων μεταξύ Ελλάδας και Τουρκίας