Δραστηριότητες με τα παιδιά (για γονείς)!!!

Οκτ 201710

Αγαπητοί γονείς,

Η φοίτηση του παιδιού σας στο νηπιαγωγείο είναι ένα πολύ σημαντικό βήμα στη μάθηση και τη ζωή του. Αποτελεί μια μεγάλη αλλαγή. Ο ρόλος των γονέων είναι σίγουρα πολύ σημαντικός και είναι αποδεδειγμένο ότι η μάθηση και η επιτυχία του μαθητή δε στηρίζεται μόνο στις δράσεις του σχολείου, αλλά και στην οικογένεια, έτσι ώστε γονείς και εκπαιδευτικοί να μοιράζονται τους ίδιους στόχους και να ακολουθούν μια κοινή πορεία, που στοχεύει στην ολόπλευρη ανάπτυξη και πρόοδο του παιδιού.

Στην παρουσίαση (power point) που ακολουθεί, μπορεί να δείτε μερικές καλές και χρήσιμες ιδέες για δραστηριότητες με τα παιδιά σας στο σπίτι, στο αυτοκίνητο, στην αγορά, στον παιδότοπο κλπ :

Δραστηριότητες με τα παιδιά (για γονείς)

Οκτώβριος 2017
« Σεπ   Απρ »

1. 27/02/380: Ο αυτοκράτορας του Βυζαντίου Μέγας Θεοδόσιος, με έδικτό του (διάταγμα) αναγνωρίζει τον χριστιανισμό ως επίσημη θρησκεία του ρωμαϊκού κράτους.