ΕΘΕΛΟΝΤΙΚΗ ΔΡΑΣΗ
ΕΘΕΛΟΝΤΙΚΗ ΔΡΑΣΗ
Ολοκληρώνοντας το πρώτο Πρόγραμμα από τα Εργαστήρια Δεξιοτήτων :
- Φροντίζω το Περιβάλλον
- Θέμα: Οικολογική συνείδηση
- Τίτλος Προγράμματος: «Υπεύθυνα παιδιά, υπερασπιστές των ζώων»
το Νηπιαγωγείο μας οργάνωσε μια Εθελοντική Δράση με σκοπό να βοηθήσει τα Αδέσποτα Ζώα, στηρίζοντας παράλληλα το έργο του Συλλόγου Κακοποιημένων Ζώων “ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ” .
Οι μικροί μαθητές και οι γονείς τους συγκέντρωσαν τρόφιμα για τα αδέσποτα ζωάκια που φροντίζει ο Σύλλογος Κακοποιημένων Ζώων “ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ” . Τα παρέλαβε η αναπληρώτρια αντιπρόεδρος κα. Εύη Ευσταθίου η οποία μίλησε στους μικρούς μας φίλους για την αξία του εθελοντισμού , τα δικαιώματα των ζώων και απάντησε στις ερωτήσεις τους. Επίσης τα παιδιά γνώρισαν ένα μικρό σκυλάκι ,η επαφή με το οποίο τους ενθουσίασε. Οι μικροί μαθητές ετοίμασαν και μια υπέροχη αφίσα για τα δικαιώματα των ζώων!
Συγχαρητήρια στα παιδιά και τους γονείς τους !!