Αγιασμός 2021-2022

Αγαπητοί γονείς,

την Δευτέρα 13 Σεπτεμβρίου 2021 στις 9.00 π.μ.

θα γίνει η τελετή  αγιασμού, για την έναρξη της νέας σχολικής χρονιάς, στο προαύλιο του σχολικού συγκροτήματός μας. Μετά τον αγιασμό θα ακολουθήσει ενημέρωση από τις εκπαιδευτικούς  των νηπιαγωγείων για τη λειτουργία του σχολείου.

Σύμφωνα με τις οδηγίες του ΥΠΑΙΘ και του ΕΟΔΥ είναι απαραίτητη η χρήση μάσκας τόσο για τα νήπια όσο και για τους γονείς και κηδεμόνες που θα τα συνοδεύσουν.

Η είσοδος των παιδιών στο σχολείο θα γίνει με επίδειξη αρνητικού self test ή πιστοποιητικού νόσησης.

Μετά τον αγιασμό, σε μικρές ομάδες τα παιδιά θα μπούνε στις τάξεις τους και θα κάνουν την πρώτη γνωριμία με τις δασκάλες τους.

Παρακαλούμε τους γονείς και κηδεμόνες κατά την παραμονή στο σχολείο να τηρούν τα υγειονομικά μέτρα για την προστασία από τον κορονοϊό.

Ευχόμαστε καλή αρχή
με υπομονή, δύναμη και αισιοδοξία.