Μετακίνηση μαθητών προς και από το σχολείο.

Αλλάζει από την  Δευτέρα 9 Νοεμβρίου μέχρι και τη Δευτέρα 30 Νοεμβρίου 2020  ο τρόπος  μετακίνησης μαθητών και γονιών από και προς το σχολείο  σύμφωνα με την επίσημη ανακοίνωση και στο πλαίσιο των νέων μέτρων για τον περιορισμό της εξάπλωσης της πανδημίας.

Παιδικοί Σταθμοί, Νηπιαγωγεία και Δημοτικά Σχολεία θα λειτουργήσουν κανονικά. Όμως, προκειμένου να μεταβούν στο σχολείο τους μαθητές και γονείς/κηδεμόνες  απαραίτητη προϋπόθεση είναι η αποστολή sms στο 13033 και η βεβαίωση μετακίνησης του/της μαθητή/τριας.

Ο/η  μαθητής/τρια θα συνοδεύεται από ένα γονέα ο οποίος θα πρέπει προηγουμένως να έχει στείλει sms (επιλογή 4) στο 13033 . Υποχρεωτικά, η μετακίνηση του μαθητή θα γίνεται με τη Βεβαίωση Μετακίνησης  Ανήλικου Μαθητή που έχει δοθεί από τη σχολική μονάδα όπου ανήκει.

Παρακαλούμε θερμά τους γονείς κατά την προσέλευση και αποχώρηση των παιδιών από το σχολείο να κρατάνε τις απαραίτητες αποστάσεις μεταξύ τους και να μην συνωστίζονται στην είσοδο του σχολείου.