Πασχαλινές δημιουργίες
Έτοιμα τα πασχαλινά καλαθάκια των μαθητών μας! Καλό Πάσχα! Καλή Ανάσταση!
Έτοιμα τα πασχαλινά καλαθάκια των μαθητών μας! Καλό Πάσχα! Καλή Ανάσταση!
Οι μαθητές μας στα πλαίσια του εκπαιδευτικού προγράμματος “Πολυπολιτισμικότητα και άλλες θρησκείες” επισκέφθηκαν: τη Συναγωγή “Kahal Kadosh Shalom”, το Μουσουλμανικό Τέμενος του Σουλεϊμάν και τον Ιερό Ναό των Αγίων Αποστόλων, στην Παλιά Πόλη.
Το σχολείο μας συμμετέχει στη μεγάλη γιορτή της ανακύκλωσης που διοργανώνεται από το Υπουργείο Παιδείας, Έρευνας και Θρησκευμάτων, υπό την αιγίδα του Μακαριοτάτου Αρχιεπισκόπου Αθηνών και πάσης Ελλάδος κ. Ιερώνυμου.
Ανακυκλώνοντας, όχι μόνο θα βοηθήσουμε το περιβάλλον μας, αλλά και τους συνανθρώπους μας που έχουν ανάγκη. Τα έσοδα θα διατεθούν στον φιλανθρωπικό οργανισμό της Ιεράς Αρχιεπισκοπής Αθηνών “Αποστολή”.
Στα παρακάτω αρχεία θα βρείτε όλες τις πληροφορίες που χρειάζεστε, καθώς και την επιστολή του Αξιότιμου Δημάρχου Ρόδου προς τους μαθητές όλων των σχολείων του νησιού της Ρόδου.
Οι μαθήτριες της Γ΄ τάξης, στο πλαίσιο του μαθήματος της Γλώσσας, κατασκεύασαν διαφημιστική αφίσα για να προωθήσουν τον τουρισμό στο νησί της Ρόδου!