simaiaELLADA

Εγκύκλιος: Εκδηλώσεις για την Επέτειο της Εθνικής Εορτής της 25ης Μαρτίου – σχολικό έτος 2020-21

Χωρίς κατηγορία

Οι εκδηλώσεις είτε λαμβάνουν χώρα δια ζώσης είτε διαδικτυακά θα έχουν διάρκεια τουλάχιστον δύο (2) διδακτικών ωρών.

Από την με αρ. πρωτ. 20666/18-3-2021 (ΑΔΑ: Ω2ΣΠ46ΜΤΛ6-Υ6Υ) εγκύκλιο του Υπουργείου Εσωτερικών που αναφέρεται στον εορτασμό της επετείου της 25ης Μαρτίου 1821, συνάγεται ότι δεν θα πραγματοποιηθούν μαθητικές παρελάσεις και, κατά συνέπεια, προετοιμασίες επιλογής μαθητών/τριών για τη συγκρότηση των τμημάτων παρέλασης.

Οπότε στο σχολείο μας θα πραγματοποιηθούν οι δύο (2) πρώτες ώρες, όχι ως μάθημα, αλλά ως γιορτή για την 25η Μαρτίου με τους εκπαιδευτικούς των δύο πρώτων ωρών βάσει προγράμματος.