Αρχική » ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ » Εγγραφές μαθητών 2021-22

Εγγραφές μαθητών 2021-22

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Οι εγγραφές των μαθητών στην Α΄ τάξη του Δημοτικού για το σχολικό έτος 2021-2022 θα πραγματοποιηθούν από 1 έως 20 Μαρτίου 2021 και η ώρα των εγγραφών θα είναι από τις 13.20 έως τις 14.15

Τα γεωγραφικά όρια του τομέα του σχολείου είναι :

11ηςΟκτωβρίου-Ιωνίας-Ι.Κακριδή-Στρ.Μακρυγιάννη- Ρωμανού Μελωδού- Σ.Σ.Τρένων -Ολύμπου-Γκέρτσου-Αριστοφάνους-11ης Οκτωβρίου

Στα πλαίσια της τήρησης των μέτρων για την αποφυγή διασποράς του κορωνοϊoύ σύμφωνα με τις οδηγίες του Ε.Ο.Δ.Υ. , αφού παραλάβετε την αίτηση εγγραφής από τον εξωτερικό χώρο του σχολείου, σας παρακαλούμε να την προσκομίσετε μαζί με τα παρακάτω δικαιολογητικά.

Τηλέφωνο επικοινωνίας 24610221663

Τα απαιτούμενα δικαιολογητικά για την εγγραφή είναι τα εξής :

1. Επίδειξη του βιβλιαρίου υγείας του μαθητή, ή προσκόμιση άλλου στοιχείου στο οποίο φαίνεται ότι έγιναν τα προβλεπόμενα εμβόλια.
  2.  Το ατομικό Δελτίο υγείας του μαθητή.
  3.  Αποδεικτικό στοιχείο από το οποίο, φαίνεται η διεύθυνση κατοικίας του μαθητή.
  4. Βεβαίωση παρακολούθησης νηπιαγωγείου.