Έναρξη σχολικής χρονιάς 2020-21 και Αγιασμός

Σεπ 202010

Σας ενημερώνουμε ότι ο Αγιασμός για την έναρξη της σχολικής χρονιάς 2020-21 θα πραγματοποιηθεί τη Δευτέρα 14 Σεπτεμβρίου 2020 και ώρα 11.00 . Οι μαθητές της Α΄ τάξης για λόγους αποφυγής συγχρωτισμού και διασφάλισης δημόσιας υγείας θα  προσέλθουν στο σχολείο  στις 10.30 και οι  μαθητές των υπόλοιπων τάξεων στις 10.45  υποχρεωτικά με μάσκα σύμφωνα με τις οδηγίες του ΕΟΔΥ και του ΥΠ.ΑΙ.Θ. Θα έχουν μαζί τους τσάντα σχολική ή πλαστική για την παραλαβή των βιβλίων τους.  Η αποχώρηση των μαθητών των Β, Γ, Δ, Ε και ΣΤ τάξεων θα γίνει στις 11.30 περίπου και οι μαθητές της Α τάξης θα αποχωρήσουν μετά από 5 λεπτά. Οι γονείς θα παραδώσουν τα παιδιά στην είσοδο του σχολείου και μετά το πέρας  του Αγιασμού και κατά την αποχώρηση θα τα παραλάβουν από την είσοδο.

Αμέσως μετά την αποχώρηση όλων των μαθητών, περίπου στις 12.00 θα πραγματοποιηθεί στο προαύλιο του σχολείου συνάντηση – ενημέρωση των γονέων του μαθητών που είναι γραμμένοι στο Ολοήμερο από τη Διευθύντρια του σχολείου και τον Υπεύθυνο του τμήματος, πάντοτε με τη χρήση μάσκας σύμφωνα με τις οδηγίες του ΕΟΔΥ.

Ευχές για μια ασφαλή, ευχάριστη και δημιουργική χρονιά!

από κάτω από: Χωρίς κατηγορία| | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Έναρξη σχολικής χρονιάς 2020-21 και Αγιασμός