ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΣΤΟ ΕΥΡΩΠΑΪΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΣΤΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟ

Οι τάξεις ΣΤ1 και ΣΤ2 του 10ου Δημοτικού Σχολείου Χανίων, επισκέφτηκαν το Σχολείο Ευρωπαϊκής Παιδείας στο Ηράκλειο, στο πλαίσιο γνωριμίας με μοντέλα διαπολιτισμικής εκπαίδευσης και ανταλλαγής καλών πρακτικών.

Οι μαθητές μας παρουσίασαν το σχολείο μας και την περιοχή της Χαλέπας, καθώς επίσης έκαναν ερωτήσεις στα παιδιά από το αγγλόφωνο τμήμα για να ενημερωθούν σχετικά με το πολυγλωσσικό πρόγραμμα σπουδών που ακολουθούν.

Στο πλαίσιο αυτό γνωριμίας και ανταλλαγής ιδεών, μπορούν να υλοποιηθούν μελλοντικές δράσεις και να καλλιεργηθούν εποικοδομητικές συνεργασίες.

Καθ. Αγγλικών 10ου Δημ. Σχολείου Χανίων: Δήμητρα Μπαταγιάννη & Άννα Κατσανικάκη.

Ευχαριστούμε τους δασκάλους τμημάτων κ. Γιώργο Τσιγάρα & κ. Γιώργο Γαλάνη για την συνεργασία τους.

ΠΑΤΗΣΤΕ ΕΔΩ                   Η ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ ΤΟΥ ΘΕΜΑΤΟΣ

IMG 1090IMG 1086IMG 1242