Προσφορά αγάπης των μαθητών της Στ στην Εστία κοριτσιών «Φιλοθέη η Αθηναία»

Σήμερα είναι μια ιδιαίτερα χαρούμενη μέρα για εμάς, καθώς αντιπροσωπία μαθητών, εκπαιδευτικών και μελών του Δ.Σ του Συλλόγου Γονέων & Κηδεμόνων του Σχολείου μας επισκέφτηκαν την Εστία κοριτσιών «Φιλοθέη η Αθηναία», που βρίσκεται στην Αγία Παρασκευή.
Με πρωτοβουλία των μαθητών της Στ τάξης, το χρηματικό ποσό που συγκέντρωσαν από το χριστουγεννιάτικο μπαζάρ διατέθηκε στην Εστία, με μορφή δωροεπιταγών από γνωστό Σούπερ Μάρκετ.
Στην Εστία φιλοξενούνται κορίτσια ηλικίας μέχρι 18 χρονών σε ένα ζεστό και στοργικό περιβάλλον. Τους παρέχεται εντελώς δωρεάν στέγη, τροφή, εκπαίδευση και ιατροφαρμακευτική περίθαλψη.
Το Δ.Σ του Συλλόγου Γονέων & Κηδεμόνων του 4ου Δημοτικού Σχολείου Αγίας Παρασκευής συγχαίρει τους μαθητές για αυτή τους την απόφαση και επισημαίνει ότι στόχος μας είναι συνεχίσουμε και με άλλες ανάλογες δράσεις αγάπης και προσφοράς κατά την διάρκεια όλου του χρόνου.

Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων 4ου Δημοτικού Σχολείου