Μαθησιακές δυσκολίες:προκλήσεις για γονείς και εκπαιδευτικούς

Η Υπεύθυνη Αγωγής Υγείας της Διεύθυνσης ΠΕ Β΄Αθήνας,σε συνεργασία με το Τμήμα Παιδείας του Δήμου Αγίας Παρασκευής και το Κέντρο Πρόληψης Εξαρτήσεων και Προαγωγής της Ψυχοκοινωνικής Υγείας “Αργώ” διοργανώνουν Ακαδημία για Γονείς και Εκπαιδευτικούς των Σχολικών Μονάδων του Δήμου Αγίας Παρασκευής με Θέμα: “Μαθησιακές δυσκολίες:Προκλήσεις για γονείς και εκπαιδευτικούς”
Στο πλαίσιο της Ακαδημίας θα υλοποιηθούν τρεις δίωρες Συναντήσεις Συνομιλιών με την παρακάτω επιμέρους θεματολογία ως εξής:
1η Συνάντηση: “Μαθησιακές δυσκολίες:ορισμοί και βασικές έννοιες”
Τετάρτη 27-2-19 και ώρες 18.00-20.00 στο 1ο ΔΣ Αγίας Παρασκευής (Αγίου Ιωάννου 27)
2η Συνάντηση:“Παιδί και Μαθησιακές δυσκολίες”
Τετάρτη 13-3-19 και ώρες 18.00-20.00 στο 3ο ΔΣ Αγίας Παρασκευής(Μπουμπουλίνας 8)
3η Συνάντηση: “Οικογένεια και Μαθησιακές δυσκολίες”
Τετάρτη 27 Μαρτίου και ώρες 18.00-20.00 στο 4ο ΔΣ Αγίας Παρασκευής (Χίου και Τσιμισκή)