Εγγραφές στο ολοήμερο τμήμα για το Σχ. Έτος 2017-2018

Αγαπητοί Γονείς,

όπως γνωρίζετε στο σχολείο μας λειτουργεί, με την ολοκλήρωση των μαθημάτων γενικής παιδείας ολοήμερο τμήμα, στο οποίο εγγράφονται οι μαθητές με δική σας αίτηση δήλωση.

• Στο ολοήμερο τμήμα εγγράφονται: Οι μαθητές των οποίων εργάζονται και οι δύο γονείς, προσκομίζοντας σχετική βεβαίωση του  φορέα εργασίας τους ή κάρτα ανεργίας στην περίπτωση που είναι άνεργοι.
  • Οι μαθητές των οποίων οι γονείς-κηδεμόνες ανήκουν σε ευπαθείς κοινωνικές ομάδες(μαθητές πολυτέκνων – μονογονεϊκών οικογενειών, μαθητές με γονείς με χρόνιες παθήσεις, ενταγμένους σε πρόγραμμα απεξάρτησης και φυλακισμένους).
  • Η λήξη του ολοήμερου προγράμματος γίνεται στις 16:00, ωστόσο υπάρχει δυνατότητα αποχώρησης στις 15:00 εφόσον το δηλώσετε κατά την εγγραφή. Η ώρα αποχώρησης παραμένει σταθερή κατά τη διάρκεια του διδακτικού έτους.

Οι εγγραφές στο ολοήμερο θα γίνονται μέχρι την Παρασκευή 9  Ιουνίου. Τη δήλωση μπορείτε να τη ζητήσετε από το σχολείο.