Ο συγγραφέας Γρηγόρης Χαλιακόπουλος συναντά τις Δ΄ και Ε΄ τάξεις του σχολείου μας

Την Τρίτη 27 Μαρτίου 2016 είχαμε την τιμή και τη χαρά να φιλοξενήσουμε στην αίθουσα Εκδηλώσεων τον κ. Γρηγόρη Χαλιακόπουλο ο οποίος παρουσίασε στους μαθητές των Δ΄ και Ε΄ τάξεων το βιβλίο του : «Το Ταξίδι του Φερεϋντούν», συζήτησε μαζί τους και έδωσε απαντήσεις στις απορίες τους.
Οι μαθητές το προηγούμενο χρονικό διάστημα είχαν διαβάσει το συγκεκριμένο βιβλίο στην τάξη τους και είχαν αναλύσει και εμβαθύνει στα νοήματα και μηνύματά του με την καθοδήγηση των δασκάλων τους: κ. Αρχοντίδη, κ. Κομπογιάννη, κ. Μυλωνά και κ. Αλεξίου. Οι μαθητές, μάλιστα, του Δ2 και του Ε1 εμπνεύστηκαν και δημιούργησαν αφίσες , ποιήματα και δραματοποιήσεις μεταδίδοντας έτσι δημιουργικά τα μηνύματα ελπίδας, ανθρωπιάς, αλληλεγγύης και ψυχικής δύναμης που αποπνέει το «Ταξίδι του Φερεϋντούν»!
ΣΥΓΓΡΑΦΣΥΓΓΡΑΦΕΑΣΥΓΓΡΑΦΕΑΣΣΥΓΓΡΑΦΕΑΣ1ΣΥΓΓΡΑΦΕΑΣ2