Εξ αποστάσεως εκπαίδευση.

Τα σχολεία έκλεισαν,  η τηλε(κ)παίδευση αρχίζει….

Όσοι γονείς δημιούργησαν λογαριασμό του παιδιού τους στο Πανελλήνιο Σχολικό Δίκτυο, παρακαλώ να μπείτε στο e-me.edu.gr με το  username (όνομα χρήστη) και το password (κωδικό) που σας δόθηκε από αυτό και να κάνετε είσοδο συμπληρώνοντας τα στοιχεία που θα σας ζητηθούν. Αυτό είναι το πρώτο βήμα. Μετά ο κάθε εκπαιδευτικός όταν σας ανιχνεύσει στην πλατφόρμα θα σας κάνει πρόσκληση στην ψηφιακή του τάξη την οποία θα πρέπει να αποδεχτείτε για να μπορείτε να συμμετέχετε σ’ αυτήν.

Η e-me είναι  ηλεκτρονική πλατφόρμα για την ασύγχρονη εξ αποστάσεως εκπαίδευση όπου θα ανεβάζουμε φύλλα εργασιών και άλλες δραστηριότητες για τους μαθητές μας.

Πριν προσπαθήσετε να μπείτε στην πλατφόρμα δείτε τον  οδηγό εγγραφής που σας επισυνάπτω.

ΟΔΗΓΟΣ Ε-ΜΕ ΓΙΑ ΜΑΘΗΤΕΣ

Θα επικοινωνήσουμε ξανά μαζί σας με περισσότερες πληροφορίες για την τηλεκπαίδευση όταν κι εμείς ενημερωθούμε από το Υπουργείο Παιδείας και τους συντονιστές εκπαίδευσης πιο αναλυτικά.

Καλή δύναμη σε όλους μας, παιδιά, γονείς, εκπαιδευτικούς.