erasmusLOGO

2η και 3η Τηλεδιάσκεψη ( Νοέμβριος 2021)

Στις αρχές Νοεμβρίου οι μαθητές του Ε1 παρουσίασαν στους υπόλοιπους εταίρους την αφίσα τους αναφορικά με τη μόλυνση των υδάτων και απάντησαν σε ερωτήσεις. Στη συνέχεια παρακολούθησαν ομοειδείς παρουσιάσεις από τους συνεργάτες τους.

ΜΟΛΥΝΣΗ ΝΕΡΟΥ

Τη Δευτέρα 23/11/2021 οργανώθηκε μια νέα τηλεδιάσκεψη με τα υπόλοιπα σχολεία του προγράμματος E.F.B.E.. Σε συνέχεια της συνάντησης που πραγματοποιήθηκε στις αρχές Νοεμβρίου τα παιδιά όλων των χωρών «έπαιξαν» ένα Kahoot Quiz που αφορούσε στις παρουσιάσεις που είχαμε κάνει και παρακολουθήσει στην προηγούμενη συνάντησή μας με τους ευρωπαίους φίλους μας.

Τα παιδιά συμμετείχαν με ενθουσιασμό και το διασκέδασαν πολύ. Έτσι με παιγνιώδη τρόπο οι μικροί μας μαθητές γνωρίζουν πλέον για τη μόλυνση των υδάτινων πόρων, τις συνέπειες στο περιβάλλον και τη ζωή των ανθρώπων, τις ενέργειες και τα μέτρα που μπορούμε να πάρουμε για τη βελτίωση της κατάστασης.

EFBE NOVEMBER VIDEOCALL MEETING

KAHOOT