Οδηγίες για τη Δια ζώσης επαναλειτουργία του σχολείου μας από τη Δευτέρα 11/1/2021.

Αγαπητοί γονείς ,

Καλή χρονιά!

Για την εύρυθμη λειτουργία του σχολείου και την προστασία όλων μας διαβάστε με        προσοχή τις  ακόλουθες οδηγίες:

Προσέλευση μαθητών

Η πόρτα του σχολείου θα ανοίγει για την προσέλευση των μαθητών/τριών 8.00-8.15π.μ. Μετά το χτύπημα του κουδουνιού (8.15 π.μ.) οι πόρτες θα κλειδώνουν. Παρακαλούμε, όπως φροντίσετε για την έγκαιρη  προσέλευση των μαθητών.

Αποχώρηση μαθητών

Οι μαθητές/τριες  θα  αποχωρούν  κατά τάξεις τις ακόλουθες ώρες:

Α τάξη 12:55

Β  τάξη 13:05

Γ  τάξη  13:15

Δ  τάξη 13 :25

Ε τάξη 13:30

Στ Τάξη 13:35

Για την αποφυγή του συγχρωτισμού  και της μαζικής συγκέντρωσης  των γονέων μπροστά στην είσοδο, παρακαλούμε όπως προσέρχεστε  έγκαιρα και όχι νωρίτερα ή αργότερα για την παραλαβή των παιδιών σας .

Επίσης παρακαλούμε όλους τους γονείς να φοράνε τις μάσκες τους και να μην πλησιάζουν στην είσοδο παρά μόνον  όταν θα βλέπουν τον δάσκαλο της τάξης με τους μαθητές του τμήματος να πλησιάζουν  την είσοδο.

Το Ολοήμερο πρόγραμμα θα λειτουργήσει κανονικά.

Ευχαριστούμε για τη συνεργασία σας.

Η διευθύντρια και ο σύλλογος διδασκόντων του102 Δημοτικού Σχολείου Αθηνών