ΕΥΡΩΠΑΪΚΗ ΗΜΕΡΑ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΥ

Σεπ 201828

H Παρασκευή 28 Σεπτεμβρίου 2018, ορίστηκε από το υπουργείο Παιδείας «5η Πανελλήνια Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού-Ευρωπαϊκή Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού 2018».

Στα πλαίσια λοιπόν αυτής της ημέρας το σχολείο μας βράβευσε αρχικά έναν δικό της πρωταθλητή κόσμου με την εθνική ομάδα υδατοσφαίρισης (πόλο). Τον δικό μας Γιάννη Κεχαλάρη ο οποίος φοίτησε στο σχολείο μας την περίοδο 2008-2014. Την αναμνηστική πλακέτα απένειμε ο Διευθυντής του σχολείου κ. Καψωμάνης. Ο γυμναστής του σχολείου κ. Πατονόπουλος μίλησε στα παιδιά για την τεράστια επιτυχία του Γιάννη , για τις δυσκολίες και τις θυσίες που κρύβει ο πρωταθλητισμός. Ακόμα κληρώθηκαν σταπαιδιά 4 ποδοσφαιρικές μπάλες και 7 σετ ξυλομπογιές του ΠΑΟΚ.

Στη συνέχεια το σχολείο αναχώρησε για το Περιβαλλοντικό Κέντρο της Θέρμης όπου εκεί τα παιδιά υλοποίησαν αθλητικές δράσεις και χάρηκαν ταυτόχρονα και την φύση.

από κάτω από: Νέες Ανακοινώσεις| | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο ΕΥΡΩΠΑΪΚΗ ΗΜΕΡΑ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΥ

Τα σχόλια είναι κλειστά.

ΕΠΙΣΚΕΠΤΕΣ