Από τις εκδηλώσεις για το τέλος της σχολικής χρονιάς 2017-18

Ιούλ 20183

Άλλη μια σχολική χρονιά τελείωσε και όπως κάθε χρόνο οι εκπαιδευτικοί, οι μαθητές και ο Σύλλογος Γονέων & Κηδεμόνων του Σχολείου μας προγραμμάτισαν και παρουσίασαν πολλές εκδηλώσεις:

• Την Τρίτη 29/05/2018 στις 8.30 π.μ. οι μαθητές του Ε1 με την δασκάλα τους κα. Μαρία Καραγιάννη παρουσίασαν θεατρικό με θέμα: «Η Άλωση της Πόλης».
  • Την Τετάρτη 30/05 στο Ολυμπιακό Μουσείο, στα πλαίσια των θεατρικών-πολιτιστικών Αγώνων “Ακτίς Ονείρου” το θεατρικό τμήμα που λειτουργεί υπό την αιγίδα του Συλλόγου Γονέων & Κηδεμόνων παρουσίασε την παράσταση «Ανα-θεώρηση» (Ώρα 8.30 μ.μ.), ενώ οι τελειόφοιτοι του σχολείου μας παρουσίασαν με το δάσκαλό τους κ. Νίκο Γκάνα τη θεατρική παράσταση «Ελένη» (Ώρα 9.45 μ.μ.), έργα για τα οποία βραβεύτηκαν αντίστοιχα με το “Βραβείο Συλλογικής Προσπάθειας” και το “Βραβείο Συγγραφής και Παρουσίασης Αρχαίας Ελληνικής Μυθολογίας” (η τελετή βράβευσης την Κυριακή 3/5).
  • Την Τετάρτη 6/6 το Γ1 και Γ2 με υπεύθυνη την κα. Άννα – Μαρία Χαντζή παρουσίασαν στις 10.00 π.μ. τα θεατρικά «Οι Θεοί του Ολύμπου» και «Ο τρωικός πόλεμος» στο αμφιθέατρο του σχολείου.
  • Την Πέμπτη 7/06 και ώρα 11.30 οι μαθητές της Α’ τάξης με τη δασκάλα τους κ. Μίνα Τριανταφυλλίδου και το Ε2΄ με την υπεύθυνη των Αγγλικών κα. Νίκη Γακούδη και την υπεύθυνη των Εικαστικών κα. Γιώτα Σεβαστίδου, στα πλαίσια του προγράμματος Αγωγής Υγείας “Αξίες ζωής στο σχολείο της συμπερίληψης”, παρουσίασαν στο Αρχαιολογικό Μουσείο Θεσσαλονίκης το θεατρικό δρώμενο «Από τους μύθους του Αισώπου και όχι μόνο».
  • Την Παρασκευή 8/06 και ώρα 9.00 π.μ., στον αύλειο χώρο του σχολείου μας πραγματοποιήθηκαν οι καθιερωμένες Γυμναστικές Επιδείξεις με υπεύθυνο τον γυμναστή μας κ. Δημήτρη Πατονόπουλο.
  • Την Δευτέρα 11/6 το Δ1 με τη δασκάλα τους κα. Ευαγγελία Παπαθανασίου παρουσίασε στα παιδιά του σχολείου τη θεατρική παράσταση «Και οι κακοί έχουν ψυχή» στις 10.00 π.μ. και στις 7.30 μ.μ. στους γονείς .
  • Την Τρίτη 12/6 και ώρα 8.30 π.μ. η ΣΤ τάξη με τον δάσκαλο τους κ. Νίκο Γκάνα παρουσίασε στα παιδιά την θεατρική παράσταση «Ελένη» (και το ίδιο βράδυ στις 8.30 μ.μ. στους γονείς), ενώ στις 10.30 π.μ. η Φιλαρμονική Ορχήστρα του Δήμου Θεσσαλονίκης πραγματοποίησε συναυλία στο Αμφιθέατρο του σχολείου και παρουσίασε μουσικό εκπαιδευτικό παιχνίδι.
  • Την Τετάρτη 13/6 ώρα 8.30 π.μ., οι μαθητές της Α’ τάξης παρουσίασαν στα παιδιά το θεατρικό δρώμενο «Από τους μύθους του Αισώπου και όχι μόνο».
  • Την ίδια μέρα και ώρα 19.00 μ.μ. πραγματοποιήθηκε η Τελετή Αποφοίτησης των μαθητών μας της Στ΄ τάξης.
  • Την Πέμπτη 14/06 και ώρα 8.30 π.μ. το Δ2 με την δασκάλα τους κα. Όλγα Ντώντη-Φλώρου παρουσίασε το θεατρικό «Το αμίλητο νερό», στα πλαίσια Περιβαλλοντικού προγράμματος για “Το Νερό”.
από κάτω από: Νέες Ανακοινώσεις| | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Από τις εκδηλώσεις για το τέλος της σχολικής χρονιάς 2017-18

Ιούλιος 2018