ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΟΜΕΝΑ ΕΙΔΗ

Φεβ 20153

Στα πλαίσια του μαθήματος της “Γλώσσας” μιλήσαμε για τα ζώα που κινδυνεύουν να εξαφανιστούν.Τα παιδιά χωρίστηκαν σε ομάδες και κάθε ομάδα έφερε πληροφορίες και φωτογραφίες για διαφορετικό ζώο. Στόχος ήταν τα παιδιά να γνωρίσουν απο τι κινδυνεύουν τα ζώα , να ευαισθητοποιηθούν και να αποκτήσουν μια διαφορετική στάση ζωής απέναντι στο περιβάλλον. Να καταλάβουν οτι ο άνθρωπος με τις δραστηριότητες του ευθύνεται για την καταστροφή της φύσης. Και οτι μπορεί ο καθένας να βοηθήσει με τη συμπεριφορά του.
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

από κάτω από: Δραστηριότητες Τάξεων, Νέες Ανακοινώσεις| | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΟΜΕΝΑ ΕΙΔΗ

Φεβρουάριος 2015