Αρχεία για 3 Φεβρουαρίου, 2015

Η ΧΩΡΑ ΤΩΝ ΧΑΡΟΥΜΕΝΩΝ ΠΑΙΔΙΩΝ.

Φεβ 20153

Χωχαρούπα! Τα παιδιά με κείμενα, εικόνες και έντονα χρώματα αποτυπώνουν τη φανταστική χώρα της Χωχαρούπας. Μια χώρα όπου βασιλεύει η χαρά, η αγάπη και η ειρήνη. Εργασία του τμήματος Β2 του σχολείου μας για το μάθημα της γλώσσας.

από κάτω από: Δραστηριότητες Τάξεων, Νέες Ανακοινώσεις | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Η ΧΩΡΑ ΤΩΝ ΧΑΡΟΥΜΕΝΩΝ ΠΑΙΔΙΩΝ.

Η ΓΕΙΤΟΝΙΑ ΜΟΥ

Φεβ 20153

Τα παιδιά δημιουργούν με κολάζ τη δική τους γειτονιά ώστε να γνωρίσουν καλύτερα τους δρόμους, τα κτίρια και τα μαγαζιά. Εργασία του τμήματος Β2 του σχολείου μας το μάθημα της Μελέτης.

από κάτω από: Δραστηριότητες Τάξεων, Νέες Ανακοινώσεις | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Η ΓΕΙΤΟΝΙΑ ΜΟΥ

ΛΑΔΟΠΑΣΤΕΛ

Φεβ 20153

Η Γ τάξη δημιούργησε μια εργασία με λαδοπαστελ και σας την παρουσιάζει!

από κάτω από: Δραστηριότητες Τάξεων, Νέες Ανακοινώσεις | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο ΛΑΔΟΠΑΣΤΕΛ

ΠΑΜΕ ΣΟΥΠΕΡ ΜΑΡΚΕΤ!

Φεβ 20153

Τι πρέπει να γνωρίζω όταν αγοράζω ένα προϊόν; Συγκέντρωση  συσκευασιών διαφόρων προϊόντων ώστε να γνωρίσουν τα παιδιά τι περιέχει το προϊόν που χρησιμοποιούν, πότε και που φτοιάχτηκε και μέχρι πότε μπορούν να το χρησιμοποιούν (ημερομηνία λήξης). Εργασία του τμήματος Β2 του σχολείου μας.

από κάτω από: Δραστηριότητες Τάξεων, Νέες Ανακοινώσεις | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο ΠΑΜΕ ΣΟΥΠΕΡ ΜΑΡΚΕΤ!

ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΟΜΕΝΑ ΕΙΔΗ

Φεβ 20153

Στα πλαίσια του μαθήματος της “Γλώσσας” μιλήσαμε για τα ζώα που κινδυνεύουν να εξαφανιστούν.Τα παιδιά χωρίστηκαν σε ομάδες και κάθε ομάδα έφερε πληροφορίες και φωτογραφίες για διαφορετικό ζώο. Στόχος ήταν τα παιδιά να γνωρίσουν απο τι κινδυνεύουν τα ζώα , να ευαισθητοποιηθούν και να αποκτήσουν μια διαφορετική στάση ζωής απέναντι στο περιβάλλον. Να καταλάβουν οτι […]

από κάτω από: Δραστηριότητες Τάξεων, Νέες Ανακοινώσεις | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΟΜΕΝΑ ΕΙΔΗ