Κινηματογραφική Λέσχη

Την περασμένη εβδομάδα οι μαθητές της Α’ τάξης του Λυκείου μας αποφάσισαν να συμμετάσχουν σε πρόγραμμα δημιουργίας Κινηματογραφικής Λέσχης. Στην πρώτη συνάντηση ασχοληθήκαμε με διάφορα θέματα όπως ο τρόπος λειτουργίας των ομάδων, οι μέρες και ώρες προβολών, η συζητήσεις που θα ακολουθούν τις ταινίες και η καταγραφή των διάφορων απόψεων. Σαν θέμα επιλέχθηκε το “Παιδί και Κινηματογράφος”. Παρακάτω μπορείτε να δείτε τον κατάλογο των ταινιών που επιλέχθηκαν από τους μαθητές. Το πρόγραμμα προβολών θα ανακοινωθεί σύντομα.

1.  “Το παιδί με το ποδήλατο”

2. “Τα παιδιά της χορωδίας”

3. “Billy Elliot”

4. “400 χτυπήματα”

5. “All the Invisible Children”

Εδώ θα βρείτε το trailer της ταινίας που θα κάνει την έναρξη.

Το παιδί με το ποδήλατο

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Κινηματογραφική Λέσχη

Καλημέρα κόσμε!