Καλώς ήλθατε στην παρέα μας !

Καλώς ήλθατε στον μαγικό κόσμο του σχολείου!

Ο χώρος του σχολείου για εμάς  τις δασκάλες και τους δασκάλους είναι μαγικός!

Είναι το σπίτι μας και τα παιδιά σας είναι και παιδιά μας!

Τα καλωσορίζουμε την πρώτη μέρα που έρχονται στο μεγάλο σχολείο από το νηπιαγωγείο!

Την ώρα που μπαίνουν μέσα στο προαύλιο και κοιτούν με τα μεγάλα ματάκια τους το σχολείο, ακούμε το χτυποκάρδι τους και προσπαθούμε με χίλιους δυο τρόπους να γλυκάνουμε την αγωνία τους !

Ως δια μαγείας όλη η αγωνία εξαφανίζεται μέσα σε λίγες μέρες!!

Παρακολουθούμε την πορεία τους σε όλες τις τάξεις του δημοτικού, βλέπουμε πώς μεγαλώνουν και γίνονται έφηβοι!

Μεγαλώνουμε κι εμείς μαζί με τα παιδιά, γελάμε, χορεύουμε, τραγουδάμε, μαλώνουμε, τα ξαναβρίσκουμε, στενοχωριόμαστε, βουρκώνουμε πολλές φορές από συγκίνηση, άλλες φορές κλαίμε , πονάμε μαζί με τα παιδιά και σε μία στιγμή……. όλα γίνονται όπως πριν : όμορφα, ζωγραφιστά, χρωματιστά!

Αυτό είναι το σχολείο………… το σχολείο μας…… η οικογένειά μας!!! Μαγικό!!!!

Στη σελίδα μας θα βρείτε παιχνίδια, ασκήσεις  και όμορφες δραστηριότητες που κάνουν τα παιδιά μας στην τάξη μας, στο σχολείο μας! Εύχομαι να περάσουμε όμορφα και τούτη τη χρονιά!!!