Adresat relative dhe absolute & Funksionet kryesore – Απόλυτες και σχετικές διευθύνσεις & Bασικές λειτουργίες

Εργασία:

Ασκήσεις δημιουργίας συναρτήσεων και χρήση αυτών στο ίδιο φύλλο εργασίας (Worksheet) ή άλλο βιβλίο εργασίας (Workbook). Η συναρτήσεις θα χρησιμοποιηθούν για τον υπολογισμό νέων τιμών από δεδομένα που θα δοθούν σε μορφή πινάκων.

Σκοπός:
Η χρήση των συναρτήσεων του Excel διευκολύνει τη ζωή μας σε πολύπλοκες εργασίες της καθημερινής μας ζωής. Παραδείγματα μπορούμε να πάρουμε από τη διαδικασία υπολογισμού των εσόδων και εξόδων καθημερινά στο σπίτι μας, την εύρεση των καλύτερων πελατών μας, τους υπολογισμούς των βαθμών και των απουσιών των μαθητών, τις εργασίες που τελειώνουν οι υπάλληλοί μας και πολλά άλλα ακόμη.

Παραπομπές:
Microsoft Office Excel 2007
Shqiptar

Microsoft Office Excel 2003
Shqiptar (Σελίδες 20-23)

Σχετικά με ΖΑΦΕΙΡΙΟΣ ΓΕΩΡΓΙΑΔΗΣ

Είμαι καθηγητής πληροφορικής διορισμένος στη δημόσια εκπαίδευση από το σχολικό έτος 2005-2006. Δίδαξα στο Γυμνάσιο Σμίνθης του νομού Ξάνθης, 1 Ενιαίο Λύκειο Ξάνθης, ΤΕΕ Γλαύκης του νομού Ξάνθης, Γυμνάσιο και Λύκειο Πρώτης του νομού Σερρών, Γυμνάσιο Νέου Σουλίου Σερρών, Γυμνάσιο Αγίου Πνεύματος Σερρών, Γυμνάσιο Γαζώρου Σερρών, 1ο ΕΠΑ.Λ. Νέας Ζίχνης Σερρών, 5ο Γυμνάσιο Σερρών, Δημοτικό-Ελληνικά Εκπαιδευτήρια Όμηρος Κορυτσάς στην Αλβανία.
Αποφοίτησα από το ΤΕΦΑΑ Σερρών το ακαδημαϊκό έτος 1999-2000 και από το Α.Τ.Ε.Ι. Θεσσαλονίκης του Τμήματος Πληροφορικής το ακαδημαϊκό έτος 2003-2004.
Κατέχω ένα μεταπτυχιακό τίτλο του Τ.Ε.Π.Α.Ε.Σ του πανεπιστημίου Αιγαίου στη Ρόδο με τίτλο «Μοντέλα Σχεδιασμού και Ανάπτυξης Εκπαιδευτικών Μονάδων». Παρακολουθώ δεύτερο Μεταπτυχιακό Πρόγραμμα Σπουδών στο Ανοικτό Πανεπιστήμιο της Κύπρου στα Πληροφοριακά Συστήματα.

Περισσότερες πληροφορίες
Κατηγορίες: 5.1 Klasë Va, 5.2 Klasë Vb, 5.3 Klasë Vc, 6.1 Klasë VIa, 6.2 Klasë VIb, 6.3 Klasë VIc, 7.1 Klasë VIIa, 7.2 Klasë VIIb, 8.1 Klasë VIIIa, 8.2 Klasë VIIIb, 8.3 Klasë VIIIc, 9.1 Klasë IXa, 9.2 Klasë IXb, 9.3 Klasë IXc. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.