Μαρ 09

Εκπαιδευτικά Προγράμματα της Εφορείας Αρχαιοτήτων Ηλείας στην Αρχαία Ολυμπία και στον Αρχαιολογικό Χώρο του Επικούρειου Απόλλωνα.

ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΆ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ ΕΦΟΡΕΙΑΣ ΑΡΧΑΙΟΤΗΤΩΝ ΗΛΕΙΑΣ

Φεβ 27

Λειτουργία θεματικού πάρκου με τίτλο «Κόκκινο στα Ατυχήματα – Πράσινο στη Ζωή»

Θεματικό Πάρκο_Κόκκινο στα Ατυχήματα – Πράσινο στη Ζωή

Ιαν 20

ΒΙΩΜΑΤΙΚΟ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟ: «Έλα να πετάξουμε μαζί στη χώρα του εαυτού»

Βιωματικό Εργαστήριο ΠΡΟΣ ΣΧΟΛΕΙΑ

Δεκ 18

Εγκύκλιος με Θέμα: ΣΧΕΔΙΑΣΜΟΣ ΚΑΙ ΥΛΟΠΟΙΗΣΗ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΩΝ ΣΧΟΛΙΚΩΝ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΩΝ (Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης, Αγωγής Υγείας, Πολιτιστικών Θεμάτων) ΓΙΑ ΤΟ ΣΧΟΛΙΚΟ ΕΤΟΣ 2019-2020

*-Σχέδιο Υποβολής ΠΣΔ

Νοέ 11

Σεμινάρια για εκπαιδευτικούς στο πλαίσιο του 22ου Διεθνούς Φεστιβάλ Κινηματογράφου

Σεμινάρια για εκπαιδευτικούς_φεστιβάλ

Νοέ 11

Προσεγγίζοντας το θεατρικό παιχνίδι στο σχολείο – Σεμινάριο για εκπαιδευτικούς

Προσεγγίζοντας το θεατρικό παιχνίδι – Σεμινάριο για εκπαιδευτικούς ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

Νοέ 06

Βιωματικό Σεμινάριο με θέμα: «Από το σχεδιασμό στην υλοποίηση προγραμμάτων Σχολικών Δραστηριοτήτων»

ΟΛΟΚΛΗΡΩΣΗ ΣΕΜΙΝΑΡΙΟΥ

Σεπ 18

Ενημέρωση σχετικά με την υλοποίηση προγραμμάτων ΠΕ στο ΚΠΕ Κρεστένων για τους πρώτους μήνες του σχολικού έτους και μέχρι την υποβολή & έγκριση των προγραμμάτων Π.Ε. Επισυνάπτεται έντυπο Αίτησης συμμετοχής και αναλυτικός Πίνακας με τα προγράμματα.

-Υλοποίηση προγραμμάτων στο ΚΠΕ Κρεστένων

-ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ ΚΠΕ 2019-2020

-Αίτηση συμμετοχής

Σεπ 18

Πρόσκληση για συμμετοχή στα προγράμματα του ΚΠΕ Κλειτορίας-Ακράτας για τους πρώτους μήνες του σχολικού έτους και μέχρι την υποβολή & έγκριση των προγραμμάτων. Επισυνάπτεται έντυπο Αίτησης συμμετοχής, οδηγίες και αναλυτικός Πίνακας με τα προγράμματα.

ΓΕΝΙΚΕΣ ΟΔΗΓΙΕΣ ΜΟΝΟΗΜΕΡΑ ΑΚΡΑΤΑ ΣΕΠΤ 2019

ΓΕΝΙΚΕΣ ΟΔΗΓΙΕΣ ΜΟΝΟΗΜΕΡΑ ΚΛΕΙΤΟΡΙΑ ΣΕΠΤ 2019

ΓΕΝΙΚΕΣ ΟΔΗΓΙΕΣ ΠΟΛΥΗΜΕΡΩΝ ΣΕΠΤ 2019

Αίτηση συμμετοχής

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΣΤΑ ΣΧΟΛΕΙΑ ΣΕΠ 2019

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ ΠΟΥ ΥΛΟΠΟΙΟΥΝΤΑΙ ΣΤΟ ΚΠΕ ΚΛΕΙΤΟΡΙΑΣ-ΑΚΡΑΤΑΣ 20.

Σεπ 18

Έναρξη λειτουργίας του Πάρκου Κυκλοφοριακής Αγωγής Δήμου Πύργου Το Πάρκο Κυκλοφοριακής Αγωγής Δήμου Πύργου, θα αρχίσει να λειτουργεί από τις αρχές Οκτωβρίου 2019. Προκειμένου να καταρτιστεί το πρόγραμμα των επισκέψεων, τα σχολεία μπορούν να κάνουν Δηλώσεις συμμετοχής στα τηλέφωνα: 26210 34005 – 6932638388 – 6934316877.

Older posts «