Αρχιτεκτονική και διακόσμηση

Κάτω από: Πολιτιστικά | ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ ΣΧΟΛΙΚΩΝ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΩΝ ΔΙΔΕ Ν. ΡΟΔΟΠΗΣ
Τετάρτη, 24 Ιανουαρίου 2018 12:05 μμ |

Η Διεύθυνση Δευτεροβάθμιας Εκπ/σης Ροδόπης, δια του Γραφείου Σχολικών Δραστηριοτήτων και σε συνεργασία με τη Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας Εκπ/σης Ροδόπης και την Δημοτική Κοινωφελή Επιχείρηση Πολιτισμού, Παιδείας, Αθλητισμού Κομοτηνής, διοργανώνει την επιμορφωτική εκδήλωση «Αρχιτεκτονική και διακόσμηση από τον 18ο στον 20ο αιώνα» την Πέμπτη 01 Φεβρουαρίου 2018, στις 19.00 και στη Δημοτική Βιβλιοθήκη Κομοτηνής. Το πρόγραμμα της εκδήλωσης έχει ως εξής:
Ζωή Γοδόση, Επίκουρος Καθηγήτρια Ιστορίας της Τέχνης, Τμήμα Εικαστικών και Εφαρμοσμένων Τεχνών της Σχολής Καλών Τεχνών του Πανεπιστημίου Μακεδονίας : «Η διακόσμηση των κτηρίων παραδοσιακής αρχιτεκτονικής του 18ου και 19ου αιώνα».
Κική Χριστοδούλου, Ιστορικός Τέχνης-Μουσειολόγος: «Από την παράδοση στο νεωτερισμό: η ιδιωτική κατοικία στην Κομοτηνή από τον 19ο αι έως τις αρχές του 20ού».
Δηλώσεις συμμετοχής στη διεύθυνση ypsd@dide.rod.sch.gr ως τις 30/01/2018.