Εκδήλωση Μουσειακής Αγωγής

Κάτω από: Πολιτιστικά | ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ ΣΧΟΛΙΚΩΝ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΩΝ ΔΙΔΕ Ν. ΡΟΔΟΠΗΣ
Παρασκευή, 18 Νοεμβρίου 2016 11:25 πμ |

Το Διοικητικό Συμβούλιο της Εταιρείας Παιδαγωγικών Επιστημών Κομοτηνής (ΕΠΕΚ) και οι Δ/νσεις Πρωτ/θμιας και Δευτ/θμιας Εκπ/σης ΠΕ Ροδόπης, δια των Γραφείων Σχολικών Δραστηριοτήτων, σας προσκαλούν να τιμήσετε με την παρουσία σας την εκδήλωση που διοργανώνουν στις 28 Νοεμβρίου 2016 ημέρα Δευτέρα και ώρα 18:30΄ στην Αίθουσα Εκδηλώσεων του Μουσικού Γυμνασίου Λυκείου Κομοτηνής με θέμα: “Μουσειακά εκ-θέματα σε δράση: Παιδαγωγικές στρατηγικές αξιοποίησης των εκπαιδευτικών προγραμμάτων στη μαθησιακή διαδικασία”. Το θέμα της Εκδήλωσης θα αναπτύξει η κ. Νάγια Δαλακούρα, Δρ. Αρχαιολόγος-Μουσειολόγος της Εφορείας Αρχαιοτήτων Ροδόπης, ενώ στο πλαίσιο της Εκδήλωσης θα αναπτυχθεί, σε παρακείμενο χώρο της Αίθουσας Εκδηλώσεων, έκθεση έντυπου και φωτογραφικού υλικού των εκπαιδευτικών προγραμμάτων που υλοποιούνται σε μουσεία της ΠΕ Ροδόπης. Δηλώσεις συμμετοχής: ypsd@dide.rod.sch.gr.

afisa