Hot dogs! Wow!!!

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Hot dogs! Wow!!!

my wordle

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο

Arta, my town

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Arta, my town

Άρτα graphic image

Δείτε εδώ το δικό μου Άρτα graphic image!

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Άρτα graphic image

Άνοιξη δραστηριοτήτων

Άνοιξη δραστηριοτήτων στο 8ο Δημοτικό Σχολείο Άρτας.

Την Κυριακή, 26 Απριλίου 2015 μαθητές του 8ου Δημοτικού συμμετείχαν στην πανελλήνια δράση “Let’s do it! Greece”. Παιδιά από πολλά Δημοτικά Σχολεία της πόλης, και όχι μόνο, καθάρισαν την όχθη του Άραχθου πίσω από το σινεμά “Ορφέας”. Για περισσότερες πληροφορίες, πατήστε εδώ.

Την ίδια μέρα στο χώρο του 8ου Δημοτικού διοργανώθηκε το 2ο ομαδικό Σχολικό Πρωτάθλημα Σκακιού. Συμμετείχαν μαθητές από όλα τα σχολεία της πόλης. Το 8ο όμως ήταν αυτό που ξεχώρισε καθώς κατάφερε να κερδίσει και το χρυσό και το αργυρό και το χάλκινο μετάλλιο. Τυχαίο: Δε νομίζω!

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Άνοιξη δραστηριοτήτων

Καλημέρα κόσμε!