Σεμινάρια Ψυχοκινητικής & Μουσικοκινητικής Αγωγής

1o)Ξάνθη 19 Νοεμβρίου 2012 στο 10ο Δημοτικό Σχολείο Ξάνθης σε συνεργασία με τον ΣΥΚΠΕ Ξάνθης.Συμμετείχαν 57 εκπ/κοί Φυσικής Αγωγής .

2o)Κομοτηνή 20 Νοεμβρίου 2012 στην αίθουσα ρυθμικής της Μεταλλουργικής του ΤΕΦΑΑ Κομοτηνής, σε συνεργασία με τον σύλλογο πτυχιούχων ΦΑ “Αθλώ”. Συμμετείχαν 41 εκπ/κοί Φυσικής Αγωγής και 50 φοιτητές-τριες του 4ου έτους.

3o) Αλεξανδρούπολη 21 Νοεμβρίου 2012 στο 4ο Δημοτικό Σχολείο Αλεξανδρούπολης σε συνεργασία με τον ΣΥΚΠΕ Αλεξανδρούπολης.Συμμετείχαν 60 εκπ/κοί Φυσικής Αγωγής

Σε συνεργασία με τους  Σχολικούς συμβούλους της Π/θμιας Εκπ/σης και της Προσχολικής Αγωγής Ξάνθης , οργανώθηκαν με επιτυχία  3 επιμορφωτικές συναντήσεις με θέμα “Η χρήση της Τέχνης στην εκπαίδευση– Κοινωνικοπαιδαγωγικό Θέατρο & Μουσικοκινητικές παιγνιώδης εμψυχωτικές προσεγγίσεις» στις 27 & 28 Φεβρουαρίου 2013 στο 13ο Δημοτικό σχολείο Ξάνθης. Επιμορφωτής- εμψυχωτής των συναντήσεων ήταν ο Μανόλης Φιλιππάκης, δάσκαλος και εμψυχωτής με μεταπτυχιακές σπουδές στην Αγγλία. Στο σεμινάριο συμμετείχαν 25 εκπ/κοί Φυσικής Αγωγής.