»

Κωδικός Σεμιναρίου: 2014007.
Ημερομηνία και Ώρα Σεμιναρίου: Δεν έχει προσδιοριστεί.

Αίτηση Συμμετοχής

ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΟΜΙΛΗΤΩΝ – ΔΙΑΛΕΞΗΣ
Δουκάκης Σ. Γώγουλος Γ. Σ. Τζελέπη Τ. Θεοφανέλης
ΙδιότηταΘέση Ομιλητών: Σχολικοί Σύμβουλοι Πληροφορικής
Τίτλος Διάλεξης: Αρχές Επιστήμης Η/Υ Β” ΓΕΛ – Β’ ΕΠΑΛ: ΠΣ – Φιλοσοφία – Σκοπός – Εκπαιδευτικό Υλικό – Προτάσεις Διδασκαλίας – Αξιολόγησης
Περίληψη:
Σκοπός και φιλοσοφία του νέου μαθήματος και η προσέγγιση που είδαν σε αυτό οι συγγραφείς του βιβλίου. Ενδεικτικές εκπαιδευτικές δραστηριότητες – παραδείγματα, που θεωρουμε ότι θα διασφαλίζουν την ποιότητα του μαθήματος και θα οδηγήσουν περισσότερους μαθητές να το επιλέξουν και να επωφεληθούν επικαιροποιώντας και συμπληρώνοντας τις γνώσεις τους στην Πληροφορική και τις ΤΠΕ.

Συζήτηση με συντονισμό του Συμβούλου Πληροφορικής Δυτ. Ελλάδας Δρ. Σπ. Παπαδάκη μέη των ομάδων :

α) Συγγραφής Προγράμματος Σπουδών

β) Αξιολόγησης Βιβλίου