19o Γυμνάσιο Πάτρας

Το 19ο Γυμνάσιο Πάτρας είναι το σχολείο που εργάζομαι ως εκπαιδευτικός ΠΕ04. Βρίσκεται στην περιοχή Κρύα Ιτεών στην οδό Λαοκοωντος και Κορωνού.

Έχει 10 τμήματα των 24 μαθητών το καθένα και 4 τμήματα ένταξης. Γίνεται ενισχυτική διδασκαλία σε κάποια μαθήματα τις απογευματινέ ώρες.

Το σχολείο μας διαθέτει 10 αίθουσες με διαδραστικούς πίνακες, αίθουσες πληροφορικής, τεχνολογίας, καλλιτεχνικών, μουσικής και εργαστήριο φυσικών επιστημών καθώς και αίθουσα εκδηλώσεων. Ο προαύλιος χώρος είναι μεγάλος με αθλητικές εγκαταστάσεις Βόλει, Μπάσκετ και ποδοσφαίρου.

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο 19o Γυμνάσιο Πάτρας

Καλημέρα κόσμε!