Σήμερα, Τετάρτη 2 Δεκεμβρίου, ημέρα εκλογών για τους εκπαιδευτικούς του Νομού Σερρών. Μια μέρα που για άλλους μεταφράζεται ως ευκαιρία για ραστώνη, για άλλους ως ευκαιρία για κοινωνικές επαφές, για άλλους ως ευκαιρία για shopping therapy (τι τύχη σε τέτοιους χαλεπούς καιρούς να μπορούν να εξασκούν ακούμη τέτοια ….. σπορ!!!) και για άλλους ως ευκαιρία για να κάνουν τις εργασίες τους στο moodle (αυτό θα πει διαρκής και διά βίου εκπαίδευση!!!).
Ό,τι κι αν κάνουμε λοιπόν, αγαπημένοι συνάδελφοι, ας απολαύσουμε τη μέρα μας και τον ήλιο που ακόμη απλόχερα μας χαρίζει η Ελλάδα μας.
Και ας μην ξεχαστούμε στο χάδι του ήλιου και την αγκαλιά των … “καφέ” της πόλης μας που σήμερα σίγουρα θα σφίζει από ζωή, αλλά ας περάσουμε και από το σχολείο να ρίξουμε την ψήφο μας, ευελπιστώντας σε ένα καλύτερο μέλλον για μας και την εκπαίδευση των παιδιών μας
Καλημέρα σε όλους και καλά αποτελέσματα στους διεκδικούντες την ψήφο μας!!