Δοκιμαστική για το πακέτο 7

Δοκιμαστική

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Γράψτε σχόλιο

Συμπληρώστε τα στοιχεία σας

Συμπληρώστε τα στοιχεία σας εδώ

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Συμπληρώστε τα στοιχεία σας

Δημιουργία Gmail

Για να δημιουργήσετε  λογαριασμό Gmail η διαδικασία είναι απλή :

1. Θα πάτε στη διεύθυνση http://gmail.com
  2. Θα πατήσετε το κουμπί “Δημιουργία λογαριασμού”. (ΣΗΜΕΙΩΣΗ: Σε περίπτωση που χρησιμοποιείτε υπολογιστή με κάποιο άλλο άτομο και αυτός έχει Gmail, ενδέχεται να σας ζητηθεί κωδικός προτείνοντας άλλο λογαριασμό. Σε αυτή την περίπτωση πατάτε “Συνδεθείτε με ένα διαφορετικό λογαριασμό” – είναι στο κάτω μέρος -, “Προσθήκη Λογαριασμού” και μετά “Δημιουργία Λογαριασμού”).
  3. Συμπληρώστε με ελληνικούς χαρακτήρες Όνομα και Επώνυμο (δεν είναι υποχρεωτικό να είναι τα πραγματικά).
  4. Συμπληρώστε με λατινικούς χαρακτήρες εκεί που λέει το “Επιλέξτε το ονομα χρήστη σας”. Πρέπει να είναι μοναδικό για αυτό το λόγο μην βάλετε κάτι συνηθισμένο ή βάλτε και ένα νούμερο στο τέλος. Πρέπει να έχει μήκος τουλάχιστον 6 χαρακτήρες. Οι έλεγχοι γίνονται on line οπότε μόλις εγκαταλείψετε το πεδίο θα ελέγξει εάν είναι σωστό η εάν δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί .
  5. Συμπληρώστε τον κωδικό που θέλετε δύο φορές (“Δημιουργία κωδικού πρόσβασης:” και “Επιβεβαιώστε τον κωδικό πρόσβασης σας:”). Προσοχή πρέπει και τις δυο φορές να γράψετε τον ίδιο, να έχει μήκος τουλάχιστον 8 χαρακτήρες και να περιλαμβάνει γράμματα και αριθμούς(Προτείνουμε να ΜΗΝ χρησιμοποιήσετε το “Αντιγραφή-Επικόλληση” για λόγους ασφαλείας ώστε να είστε σίγουροι ότι το γράφετε σωστά και ότι είναι αυτό που πράγματι θέλετε).
  6. Γράφετε ημερομηνία γέννησης και Φύλο.
  7. Καταχωρείτε (προαιρετικά) το κινητό σας τηλέφωνο (μπορεί να χρησιμοποιηθεί για επιπλέον ασφάλεια),
  8. Καταχωρείτε (προαιρετικά) εναλλακτικό e-mail που πιθανά έχετε (μπορεί να χρησιμοποιηθεί για επιπλέον ασφάλεια).
  9. Συμπληρώστε τις λέξεις (γράμματα και αριθμοί) που φαίνονται παρακάτω (κάθε φορά είναι άλλες λέξεις και μπορείτε να τις αλλάξετε εάν δεν φαίνονται καλά πατώντας το πλήκτρο δίπλα η να τις ακούσετε).
  10. Διαλέγετε σαν τοποθεσία το “Ελλάδα”.
  11. Πατήστε το κουμπί “Συμφωνώ με τους όρους παροχής υπηρεσιών και την πολιτική απορρήτου της Google”.
  12. Πατάτε “Επόμενο βήμα” και είστε ….σχεδόν έτοιμοι!!
  13. Λόγω ενοποίησης των υπηρεσιών της Google θα σας ζητηθεί να ανεβάσετε μια φωτογραφία η οποία θα εμφανίζεται και στο profile σας στο google+ (αν θέλετε να το προσπεράσετε πατήστε “Επόμενο Βήμα”).
  14. Είστε έτοιμοι να χρησιμοποιήσετε το Gmail. (Ταυτόχρονα έχετε και πολλές άλλες υπηρεσίες τις οποίες συνιστούμε να τις εξερευνήσετε με πρώτη ευκαιρία).

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Δημιουργία Gmail