Η αυλή μας άνθισε!!!!!!

Την προηγούμενη εβδομάδα οι μαθητές δύο τμημάτων του σχολείου μας επισκέφθηκαν την ανθοέκθεση,  που είχε οργανώσει ο δήμος της περιοχής. Μέρες πριν οργανώθηκε η επίσκεψη και αποφασίστηκε να αγοραστούν και να  φυτευτούν στην αυλή του σχολείου μας  από τα παιδιά,  διάφορα λουλούδια και αρωματικά φυτά. Την επόμενη μέρα χρώματα κι αρώματα γέμισαν την αυλή και όλοι οι μαθητές βοήθησαν στο φύτεμα και το πότισμα κι όλοι  ένιωσαν περήφανοι για το έργο τους. Τώρα προσέχουν και φροντίζουν τα δικά τους φυτά. Η αυλή μας είναι πανέμορφη, χρωματιστή και ευωδιαστή!!!!

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Η αυλή μας άνθισε!!!!!!

Καλημέρα κόσμε!