Recycle Reduce Reuse!!!

Ανακύκλωση Μείωση Επαναχρησιμοποίηση!!!!!!!!

Με 3 κινήσεις μπορείς να σώσεις τον πλανήτη!!!

Πάμε να τις ανακαλύψουμε μαζί!!!
Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Recycle Reduce Reuse!!!

Scratch!!!

Τα μαθήματα ξεκινάνε!!! Δήλωσε συμμετοχή για μια νέα εμπειρία!!!

Νέες γνώσεις προγραμματισμού!!!

Οι γονείς με τα παιδιά δημοτικού έχουν την δυνατότητα φέτος να ασχοληθούν με ένα νέο αντικείμενο , το Scratch!!!

Δες το βίντεο και επικοινώνησε μαζί μας για να λύσουμε τις απορίες σου!!!

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Scratch!!!

ΑΜΑΖΟΝΙΟΣ

Ο ποταμός Αμαζόνιος θεωρείται ο “πνεύμονας της γης” .

Κατηγορίες: Περιβάλλον | Ετικέτες: , , | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο ΑΜΑΖΟΝΙΟΣ

Ευχάριστες στιγμές!!!

Λίγη γνώση μέσα από το παιχνίδι!!! Πατάς την πράσινη σημαία και ξεκινάς!!!

Μετάβαση στο scratch.mit.edu.

Κατηγορίες: Ευέλικτη ζώνη | Ετικέτες: , | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Ευχάριστες στιγμές!!!

Η περιοχή μας!!!

Η περιοχή μας

Κατηγορίες: Περιβάλλον | Ετικέτες: , , | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Η περιοχή μας!!!

Η ΝΕΑ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ!!!

Μια νέα πραγματικότητα απλώνεται μπροστά μας και είμαστε οι πρώτοι που θα την αντιμετωπίσουμε!

Με προσωπική ευθύνη και προσπάθεια να επανέλθουμε στις τάξεις άμεσα και ασφαλείς.

Διανύουμε μια δύσκολη περίοδο που χρειάζεται θάρρος , υπομονή, επιμονή και προσοχή από όλους για όλους!!!

Μαθητές καλό υπόλοιπο μέχρι να βρεθούμε από κοντά υγιείς!!!

Κατηγορίες: Ευέλικτη ζώνη | Ετικέτες: | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Η ΝΕΑ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ!!!