Vicky's blog

English Language Teaching page

Ημερίδα Εργασίας «Πτυχές της διδασκαλίας ξένων γλωσσών – μετάφραση και αξιολόγηση»

Σεπ 20155

Στο πλαίσιο των Ημερίδων της δράσης «Μεταφράζοντας την Ευρώπη», τα Γραφεία Αθηνών και Λευκωσίας της Γενικής Διεύθυνσης Μετάφρασης της Ευρωπαϊκής Επιτροπής και το Εργαστήριο Εκπαιδευτικής Πολιτικής, Έρευνας, Ανάπτυξης και Διαπανεπιστημιακής Συνεργασίας του Τμήματος Διεθνών και Ευρωπαϊκών Σπουδών της Σχολής Οικονομικών, Επιχειρηματικών και Διεθνών Σπουδών του Πανεπιστημίου Πειραιά διοργανώνουν Ημερίδα Εργασίας με τίτλο «Πτυχές της διδασκαλίας ξένων γλωσσών – μετάφραση και αξιολόγηση» το Σάββατο 3 Οκτωβρίου 2015 στο Πανεπιστήμιο Πειραιώς.

Η Ημερίδα Εργασίας απευθύνεται σε:

1. Συμβούλους, δασκάλους και καθηγητές ξένων γλωσσών στην πρωτοβάθμια, τη δευτεροβάθμια και την τριτοβάθμια εκπαίδευση.
  2. Μέλη του Ινστιτούτου Εκπαιδευτικής Πολιτικής που ασχολούνται με τη διδασκαλία ξένων γλωσσών.
  3. Καθηγητές μετάφρασης, μεταπτυχιακούς σπουδαστές και ερευνητές με θέμα την διδασκαλία ξένων γλωσσών
  4. Μέλη οργανισμών αξιολόγησης της γνώσης ξένων γλωσσών

Η συμμετοχή στην Ημερίδα Εργασίας είναι δωρεάν αλλά απαιτείται προεγγραφή. Οι συμμετέχοντες θα ενημερωθούν εγκαίρως για την εγγραφή τους στην Ημερίδα Εργασίας και για τις λεπτομέρειες της συμμετοχής τους.

Θα τηρηθεί σειρά προτεραιότητας.

από κάτω από: Seminars| | Δεν υπάρχουν σχόλια »

Σεπτέμβριος 2015

Tea Time!!!!!!

Σαν σήμερα

29/3/1896: Ο Σπύρος Λούης ο πρώτος Έλληνας Ολυμπιονίκης στο μαραθώνιο των πρώτων σύγχρονων Ολυμπιακών Αγώνων.
Ο Λούης έτρεξε τον μαραθώνιο σε χρόνο 2 ώρες, 58 λεπτά και 50 δεύτερα.