Φτιάξτε μια Χριστουγεννιάτικη ζωγραφία

0

Συγγραφέας: ΤΟ ΙΣΤΟΛΟΓΙΟ ΤΠΕ ΤΗΣ Κ. ΝΑΝΣΥ | Κατηγορία Χωρίς κατηγορία | , στις 18-12-2022

Ακολουθείστε βήμα- βήμα τις οδηγίες του βίντεο για να φτιάξετε μια Χριστουγεννιάτικη αναδιπλούμενη ζωγραφία!

Χριστουγεννιάτικο Ημερολόγιο

Υλικά ανά τάξη

0

Πατήστε στην τάξη που σας ενδιαφέρει  για να ενημερωθείτε για τη γραφική ύλη των μαθητών:

ΤΑΞΗ ΣΤ – ΥΛΙΚΑ

Γιορτή 17ης Νοεμβρίου

0

Με αφορμή την επέτειο της γιορτής του Πολυτεχνείου, το σχολείο μας σήμερα άνοιξε τις πόρτες του και όλοι μαζί ,παιδιά όλων των ηλικιών, γονείς, δάσκαλοι , καμαρώσαμε τα παιδιά της Ε’ Δημοτικού που παρουσίασαν την γιορτή που είχαν ετοιμάσει με κόπο και προσπάθεια.

Τα λόγια τους μας έκαναν να θυμηθούμε , να προβληματιστούμε, να συγκινηθούμε αλλά και να βεβαιωθούμε οτι μέσα από τα λαμπερά τους μάτια το Μέλλον είναι φωτεινό. Το διαχρονικό ιστορικό σύνθημα “Ψωμί Παιδεία Ελευθερία” ακούστηκε από τα στόματά τους πιο επίκαιρο από ποτέ.

Ευχαριστούμε παιδιά !

Χριστουγεννιάτικες Ευχές

0

Συγγραφέας: ΤΟ ΙΣΤΟΛΟΓΙΟ ΤΠΕ ΤΗΣ Κ. ΝΑΝΣΥ | Κατηγορία Χωρίς κατηγορία | , στις 10-12-2022

Τα Χριστούγεννα πλησιάζουν ! Ας συνδεθούμε στο postermywall ,για να δούμε πως φτιάχνουμε μια Χριστουγεννιάτικη Κάρτα!

Ta παιδιά του Γ1 του 1ου Δημοτικού Σχολείου Αγίας Παρασκευής

Καλή Σχολική Χρονιά!

0

Συγγραφέας: ΤΟ ΙΣΤΟΛΟΓΙΟ ΤΠΕ ΤΗΣ Κ. ΝΑΝΣΥ | Κατηγορία Χωρίς κατηγορία | , στις 10-10-2022

Καλή Σχολική Χρονιά!!

Στο ιστολόγιο αυτό θα δημοσιεύουμε τις εργασίες που πραγματοποιήσαμε στο μάθημα Τ.Π.Ε. κατά τη διάρκεια της σχολικής χρονιάς!