Δημοσίευση με φωτογραφία

0

Συγγραφέας: ΒΑΣΙΛΙΚΗ ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ | Κατηγορία Χωρίς κατηγορία | , στις 26-04-2013

Καλωσόρισμα

Καλώς ορίσατε στον ιστότοπο του 3ου Εσπερινού ΕΠΑ.Λ. Αλεξανδρούπολης, ο οποίος προσφέρει τις υπηρεσίες του από τον Οκτώβριο του 2008 μέχρι και σήμερα. Το εσπερινό ωράριο του σχολείου μας (18:20 – 22:00) προσφέρεται για εσάς που οι επαγγελματικές, προσωπικές ή οικογενειακές σας υποχρεώσεις δεν σας επιτρέπουν να φοιτήσετε σε πρωινό σχολείο. Όλοι αυτοί οι παράγοντες δεν θα πρέπει να αναστείλουν την επιθυμία σας να παρακολουθήσετε το πρόγραμμα φοίτησης και να δημιουργήσετε τις προϋποθέσεις για αλλαγή της επαγγελματικής, οικονομικής και κοινωνικής σας θέσης.

ciao

hello

Συγγραφέας: ΒΑΣΙΛΙΚΗ ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ | Κατηγορία Ειδικά | , στις 26-04-2013

Αξίζει να σημειωθεί ότι σύμφωνα με την έρευνα ως ποσοστό του ΑΕΠ, οι δαπάνες της κυβέρνησης για την εκπαίδευση ακολούθησαν μια καθοδική πορεία από το 2002 μέχρι και το 2007, όπως φαίνεται και από το διάγραμμα. Σημειώθηκε μια απότομη αύξηση τη χρονιά 2008 με 2009, εξαιτίας κυρίως της μείωσης του ΑΕΠ στις τρέχουσες τιμές και εν συνεχεία, σε 10 χώρες της Ε.Ε. διαπιστώνεται περαιτέρω μείωση του απόλυτου  αριθμου  δαπανών στην παιδεία, λόγω της συνολικότερης μείωσης των δημόσιων δαπανών. Μέσα σε αυτές περιλαμβάνονται η Δανία, Ιρλανδία,  Ελλάδα,  Ισπανία ,  Ιταλία,  Κύπρος, Ουγγαρία, Πορτογαλία, Σλοβακία και Μεγάλη Βρετανία.

Η πρώτη μου δημοσίευση

Συγγραφέας: ΒΑΣΙΛΙΚΗ ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ | Κατηγορία Γενικά | , στις 26-04-2013

Οι Διευθυντές Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης θα καταχωρίσουν τα στοιχεία για τους εκπαιδευτικούς που βρίσκονται στη διάθεση του ΠΥΣΔΕ, χρησιμοποιώντας την επιλογή «Εκπαιδευτικοί στη διάθεση ΠΥΣΔΕ» του κεντρικού μενού. Έπειτα, από την επιλογή  «Εκπαιδευτικοί οργανικά σε σχολείο» θα πρέπει να ελέγξουν και να οριστικοποιήσουν όλα τα στοιχεία που καταχωρίστηκαν από τις σχολικές μονάδες αρμοδιότητάς τους και, εφόσον είναι ορθά, θα πρέπει να γίνει υποβολή των στοιχείων επιλέγοντας το «Υποβολή-Έγκριση», το αργότερο έως τις 14:00 της Παρασκευής, 10 Μαΐου 2013, χωρίς δυνατότητα παράτασης.