Πολιτιστικό πρόγραμμα του 6ου ΔΣ Νίκαιας: Το σχολείο παλιά…

Ιουν 201719
  1. 6 δσ νικαιαςΤάξεις: Β1, Γ1,Γ2, Δ1, Δ2

Συντονίστριες προγράμματος: Πενταγιώτη Μαρία -Κασιμάκου Βιολέττα -Μπίτρου Αθηνά -Θεοδοσία Νικολαΐδου -Λοράνδου Κασσάνδρα

Συμμετέχουσες: Μητσάκου Σταυρούλα -Καϊάφα Ευαγγελία

Κλικ στα παρακάτω:

Με άρωμα σχολείου του μπαμπά και της μαμάς έκθεση της Δ1΄ τάξης

Το σχολείο του παππού και της γιαγιάς – Μαθητικές δημιουργίεςαπό τις/τους μαθήτριες/μαθητές της Β΄τάξης

Αναμνήσεις από το παλιό σχολείο οι μαθητές των Γ1′ και Γ2′ τάξεων υποδέχτηκαν στη μουσειακή αίθουσα του σχολείου μας υπέροχους παππούδες και γιαγιάδες που μίλησαν για τα μαθητικά τους χρόνια. Τους ευχαριστούμε για τις γλυκές αναμνήσεις που μοιράστηκαν μαζί μας. Πατήστε στους παρακάτω συνδέσμους, κάντε download και δείτε την ταινία μας.
Το σχολείο του παππού και της γιαγιάς 1ο μέρος
Το σχολείο του παππού και της γιαγιάς 2ο μέρος
Το σχολείο του παππού και της γιαγιάς 3ο μέρος

Εβδομάδα βιβλιοφιλίας- 21ος χρόνος με θέμα «Το σχολείο του παππού και της γιαγιάς».

Εκπαιδευτική επίσκεψη στο Μουσείο Σχολικής Ζωής (Α”, Β”, Γ” τάξεις)

μετρητής επισκεψιμότητας

Real Time Visitors