Μουσικά όργανα.

Προσπάθεια να φτιάξουμε μαζί με τα παιδιά την παρουσίαση

Δεν επιτρέπονται σχόλια

Από σήμερα οι σχολικές αίθουσες θα μείνουν βουβές.

Οι μαθητές δεν θα έχουν την ευκαιρία να ζήσουν την ίδια χρονιά ξανά.Θα γίνουν ανάμνηση γλυκιά.

Κάθε έτος τέτοια εποχή, συνειδητοποιώ, πόσες ψυχές έχω γαλουχήσει, πόσες καρδούλες έχω χαϊδέψει και πόσα μυαλά έχω φωτίσει. Πόσες μύτες έχω σκουπίσει και πόσο καλά εξασκήθηκα στο δέσιμο κορδονιών.Συνειδητοποιώ τις τόσες φορές που προβληματίστηκα για τη συμπεριφορά μου στο κάθε παιδί, πόσες φορές ψάχτηκα για τους λόγους που κάποιο παιδί ήταν στεναχωρημένο ή δεν έπαιζε ή δεν συμμετείχε στις δραστηριότητες. Όσες φορές γέλασα με τα λόγια τους, πόσες φορές ικανοποιήθηκα με την πρόοδό τους και πόσες φορές πήρα μαθήματα ζωής από αυτά τα παιδιά.

Λάθη και σωστά μέσα στον αγώνα για πένα καλύτερο αύριο.Πόσα χαμόγελα, πόσες ιδέες, πόσα δάκρυα πότισαν το χέρι και την καρδιά μου.Θα μείνουν για πάντα χαραγμένα πάνω μου.

Καλό καλοκαίρι για όλους μας.Μεγάλους και μικρούς.

Νιώθω μεγάλη ευλογία για το επάγγελμά μας.

Δεν επιτρέπονται σχόλια

Καλημέρα κόσμε!