e Twinning ” IL BEL PAESE VISTO DALL’EUROPA”

Μαρ 20185

e Twinning ” IL BEL PAESE VISTO DALL’EUROPA” 2017-2018

Οι ιταλόφωνοι μαθητές του Α3 και Α4 τμήματος του Πρότυπου Γυμνασίου Ζωσιμαίας Σχολής Ιωαννίνων συμμετείχαν στο ευρωπαϊκό ιταλόφωνο πρόγραμμα που διοργανώθηκε από τους Ιταλούς πρεσβευτές του e twinning ” Il bel Paese visto dall’ Europa”. Οι μαθητές παρουσίασαν τους ευατούς τους και στη συνέχεια βασισμένοι στο Brainstorming για λέξεις κλειδιά που αφορούσαν στην εικόνα που έχουν για την Ιταλία οι συμμετέχοντες μαθητές από διάφορες ευρωπαϊκές χώρες κατέληξαν σε 5 δεδομένα- λέξεις κλειδιά προκειμένου να δημιουργήσουν τα λογότυπά τους. Οι μαθητές ανάμεσα στις 24 συμμετέχουσες χώρες κέρδισαν την 3η και 6η θέση.

Τα λόγότυπά τους
τμήμα Α3, 3η θέση

τμήμα Α4, 6η θέση

bty