το Εφημεριδάκι του Γυμνασίου Τροπαίων : “τα παιδιά της Γορτυνίας”

Κατά την περσινή σχολική χρονιά 2015 – 2016, στο πλαίσιο των Βιωματικών δράσεων και πιο συγκεκριμένα του ΠΕΑΑ (Περιβαλλοντική Εκπαίδευση και Αειφόρος Ανάπτυξη)  οι μαθητές της Γ’ Γυμνασίου αποφάσισαν να κάνουν την πρώτη τους παρθενική προσπάθεια έκδοσης ενός φυλλαδίου/εφημερίδας στο οποίο θα παραθέτουν τις δράσεις που υλοποιούν στο πλαίσιο του μαθήματος αλλά και της περιβαλλοντικής ομάδας που συνέστησαν.

Η προσπάθειά τους είναι αξιέπαινη – με δεδομένο ότι είχαν περιορισμένη πρόσβαση σε πόρους (Η/Υ) αλλά και γνώσεις χειρισμού προγραμμάτων πχ. Publisher, επεξεργαστή κειμένου κλπ.

Απολαύστε τους!

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο το Εφημεριδάκι του Γυμνασίου Τροπαίων : “τα παιδιά της Γορτυνίας”

Καλημέρα κόσμε!