ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΗ ΥΛΙΚΩΝ ΓΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΤΟ ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ ΚΑΙ ΚΑΤΟΙΚΩΝ ΤΗΣ ΜΑΝΔΡΑΣ

Συγγραφέας: ΤΖΙΤΖΗ ΘΩΜΑΗ | Κατηγορία ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ, ΓΙΑ ΓΟΝΕΙΣ, ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΕΣ, ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ | , στις 05-12-2017

Αγαπητοί γονείς,

Σας ενημερώνουμε ότι ο Σύλλογος Διδασκόντων σε συνεργασία με το Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων του σχολείου μας, επιθυμούμε, ενόψει της γιορτής των Χριστουγέννων, να συγκεντρώσουμε είδη διατροφής, υγιεινής και οικιακής χρήσης, ώστε να τα διαθέσουμε για την κάλυψη αναγκών στον Εθελοντικό Οργανισμό για τα παιδιά, «Το χαμόγελο του Παιδιού» και στο Κοινωνικό Παντοπωλείο του Δήμου Λαρισαίων για την ενίσχυση των κατοίκων του Δήμου Μάνδρας -Ειδυλλίας.  Σε αυτήν την προσπάθειά μας θα θέλαμε αρωγούς τους μαθητές μας προσφέροντας ο καθένας ότι επιθυμεί από τα παρακάτω είδη:

– Συσκευασμένα είδη τροφίμων: εμφιαλωμένο νερό, γάλα εβαπορέ, κακάο, ρύζι ( κίτρινο και άσπρο), σάλτσα ντομάτας, αλάτι, ξύδι, όσπρια, μέλι, μαρμελάδα, δημητριακά βρεφικές κρέμες και γάλατα, χυμούς.

– Είδη υγιεινής: σακούλες απορριμμάτων, απορρυπαντικά γενικής χρήσης.

– Είδη οικιακής χρήσης: χαρτί υγείας, χαρτί κουζίνας , αλουμινόχαρτο, διαφανή μεμβράνη, βρεφικές πάνες.

Η συγκέντρωση των παραπάνω ειδών θα γίνεται στο σχολείο από τη Δευτέρα 4 Δεκεμβρίου έως την επόμενη Δευτέρα 11 Δεκεμβρίου.

Ευχαριστούμε για τη συνεργασία σας

Σύλλογος Διδασκόντων

Σύλλογος Γονέων & Κηδεμόνων