Μια τεχνική για την διαχείριση του θυμού των παιδιών

Τα θυμωμένα Μπαλόνια

Πατήστε ΕΔΩ για να δείτε το άρθρο!

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Ετικέτες: | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Μια τεχνική για την διαχείριση του θυμού των παιδιών

Εισαγωγή στο eTwinning – Ενδοσχολική Επιμόρφωση, 2022

Παρουσίαση1

Κατηγορίες: Erasmus+/ΚΑ1, eTwinning | Ετικέτες: , | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Εισαγωγή στο eTwinning – Ενδοσχολική Επιμόρφωση, 2022

Γερμανόφωνο εκπ/κό βίντεο της πόλης Βιέννης

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Γερμανόφωνο εκπ/κό βίντεο της πόλης Βιέννης

«Καλόκαρδα Παιδιά με Διάθεση Συγχώρησης- The Anti-Bullying Class»

Δημοτικό Σχολείο Πέλλας 2017-18

Υπεύθυνη Σχολικών Δραστηριοτήτων: Χαρίκλεια Θωμαΐδου Μ.Α., ΠΕ 07

Δείτε ΕΔΩ μερικά αποτελέσματα τα από τις εργασίες των παιδιών!

Κατηγορίες: ANTIBULLYING | Ετικέτες: | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο

karneval

More presentations from Thomaidou Charoula
Κατηγορίες: Erasmus+/ΚΑ1, Teachers4Europe, Γερμανικά, Γερμανικά Τραγούδια, Ευρωπαϊκός Πολιτισμός | Ετικέτες: , , , , | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Ανακάλυψε παίζοντας διαφορετικά έθιμα στην διεξαγωγή του Καρναβαλιού στην Ευρώπη! (Μετατροπή PowerPoint σε διαδραστικό παιχνίδι) #authorstream

Erasmus+/KA1 2015-16 (Παρουσίαση PowerPoint σε mp4)

Η παρουσίαση αυτή δημιουργήθηκε για τις ‘Καλές Πρακτικές 2015-16’ μετά από την κατάρτιση πέντε εκπαιδευτικών του 2ου Δ.Σ. Γιαννιτσών στην Τενερίφη (Ισπανία).

ppt 1st slide

Το θέμα επιμόρφωσης ήταν “Διαχείριση Διαπολιτισμικών Προγραμμάτων Ανταλλαγής στην Ευρώπη “

Τα ερωτήματα που αναπτύσσονται στην παρουσίαση είναι τα εξής:

1ο Μέρος:     Κριτήρια συγκρότησης και ορισμού συντονιστικής ομάδας για

2ο Μέρος:     Κριτήρια “Επιτυχημένης Αίτησης ΚΑ2”

3ο Μέρος:     Αποτελέσματα  ΚΑ1

YouTube – Video που δείχνει τις καθημερινές δραστηριότητες στην δράση αυτή αλλά και στιγμιότυπα από εκδρομές και εξόδους.

Κατηγορίες: Erasmus+/ΚΑ1 | Ετικέτες: | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Erasmus+/KA1 2015-16 (Παρουσίαση PowerPoint σε mp4)

“Η Ευρώπη κι Εγώ”

Μετατροπή του PowerPoint “Η Ευρώπη κι Εγώ” σε διαδραστική εκπαιδευτική ενότητα. Πρόγραμμα υπό την αιγίδα του ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟΥ ΘΕΜΑΤΙΚΟΥ ΔΙΚΤΥΟΥ και σε συνεργασία με το Πειραματικό Δημοτικό Σχολείο Σερρών:

13179113_888429741285185_3889185267070222329_n

Η διαδραστική εκπαιδευτική εφαρμογή δημιουργήθηκε στο μάθημα των Γερμανικών στο πλαίσιο του Ευρωπαϊκού Προγράμματος Teachers4Europe 2016. Στόχος ήταν με διασκεδαστικό αλλά και συμμετοχικό τρόπο να οδηγηθούν οι μαθητές εύκολα στη γνώση και να εμπεδώσουν βασικές έννοιες  και πληροφορίες, σχετικές με την Ευρώπη.

Κατηγορίες: Erasmus+/ΚΑ1, Teachers4Europe | Ετικέτες: , | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο “Η Ευρώπη κι Εγώ”

What is Erasmus+? (Video made with Biteable)

Κατηγορίες: Erasmus+/ΚΑ1 | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο What is Erasmus+? (Video made with Biteable)

Es war eine Mutter, die hatte vier Kinder…