Δράση για την Ασφάλεια στο Διαδίκτυο

Μπορείτε να δείτε το παρακάτω βίντεο που αφορά στην ασφάλεια στο Διαδίκτυο:

Για να διαπιστώσουμε πόσο ευάλωτοι είναι οι μαθητές στους κινδύνους του Διαδικτύου, απαντήστε το παρακάτω ερωτηματολόγιο:

Κατηγορίες: Δράσεις | Ετικέτες: | Γράψτε σχόλιο

Περιβαλλοντικό πρόγραμμα του σχολείου μας

2 1

Οι μαθητές εργάζονται σε περιβαλλοντικό πρόγραμμα και προσπαθούν να αναδείξουν το σχολείο και την περιοχή μας. Κατασκεύασαν το παρακάτω συννεφόλεξο:

συννεφόλεξο για την περιοχή μας

Επίσης, τράβηξαν φωτογραφίες του σχολείου και της περιοχής μας:

Κατηγορίες: προγράμματα | Ετικέτες: | Γράψτε σχόλιο

Πρόσκληση Γονέων/Κηδεμόνων

Οι Καθηγητές/τριες και η Διευθύντρια του 12ου Γυμνασίου Θεσσαλονίκης καλούμε τους γονείς/κηδεμόνες των μαθητών/τριών μας την Τετάρτη 14 Δεκεμβρίου 2022 και ώρες 17.30 – 19.30 για να σας ενημερώσουμε για την επίδοση, τη φοίτηση και τη συμπεριφορά των παιδιών σας.

Κατηγορίες: ανακοινώσεις | Γράψτε σχόλιο

Επίσκεψη στην Δράμα

Διοργανώνουμε επίσκεψη της Γ΄ Γυμνασίου στην Δράμα ώστε να επισκεφτούν την Ονειρούπολη, την Δευτέρα 19 Δεκεμβρίου 2022.  Άραγε, ποιοι καθηγητές θα συνοδέψουν;

Κατηγορίες: Επισκέψεις | Γράψτε σχόλιο

Δράση για την καθαριότητα στην γειτονιά μας

2 1

Οι μαθητές της Τρίτης Γυμνασίου οργάνωσαν δράση τον Νοέμβριο για την καθαριότητα στην γειτονιά του σχολείου. Θα κάνουμε βόλτα με πλακάτ στις γειτονιές και θα κολλήσουμε αφίσες

Trash 1

Κατηγορίες: Δράσεις | Ετικέτες: | Γράψτε σχόλιο

Επίσκεψη στο ΤΙΤΑΝ

Γουάι

Το σχολείο διοργανώνει επίσκεψη στο εργοστάσιο ΤΙΤΑΝ για τα τμήματα της Τρίτης τάξης, την Παρασκευή 16/12/2022.

Το εισιτήριο για το πούλμαν που θα μας μεταφέρει στο εργοστάσιο είναι 2 ευρώ.

Ο ταμίας κάθε τμήματος μπορεί να μαζέψει τις υπεύθυνες δηλώσεις και τα χρήματα μέχρι την Δευτέρα 12/12/2022.

Κατηγορίες: Επισκέψεις | Ετικέτες: | Γράψτε σχόλιο

Περιβαλλοντικό πρόγραμμα 2021-22

2 1

Η  περιβαλλοντική  ομάδα  του  σχολείου   κατασκεύασε την αφίσα που βλέπετε κάτω.

Περιβικής

Ο τίτλος του προγράμματος είναι:
“Αλλάζω τρόπο ζωής – Ανακυκλώνω – Επαναχρησιμοποιώ”

Την αφίσα κατασκεύασαν οι μαθητές-μαθήτριες των τμημάτων: Β1, Β2, Β3  του 12ου Γυμνασίου Θεσ/νίκης.

Η αφίσα αναρτήθηκε στο Περιβαλλοντικό Φεστιβάλ του Δήμου Θεσσαλονίκης.

Κατηγορίες: προγράμματα | Ετικέτες: | Γράψτε σχόλιο

Hello world!

Καλωσήρθατε στο Blogs.sch.gr. Αυτή είναι η πρώτη σας δημοσίευση. Αλλάξτε την ή διαγράψτε την και αρχίστε το “Ιστολογείν”!