Wordle: seminar

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο

Εργασία μέσω E-twinning

logo_eTw

ΟΙ μαθητές της έκτης δημοτικού του 8ου Δημοτικού Σχολείου Αγ. Παρακευής δούλεψαν πάνω στο θέμα: “Οι δώδεκα Θεοί του Ολύμπου“, εργασία που πραγματοποίησαν συνεργατικά (δυάδες) και παρουσίασαν στην τάξη μπροστά στην τάξη. Σκοπός της εργασίας αυτής ήταν να υποβληθεί στο e-twinning, όπου και άλλοι μαθητές ανα την Ευρώπη θα μπορούν να συμμετάσχουν, να προσθέσουν σε αυτήν και γενικά να ανταλλάξουν ιδέες και πληροφορίες. Αφού ολοκληρώθηκε όλη η διαδικασία της εργασίας σε περίπου 3 εβδομάδες, έκανα αίτηση στον ιστοχώρο του e-twinning από όπου και αναμένω έγκριση ώστε να προχωρήσουμε με τους μαθητές στην καταχώρηση της εργασίας.

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Εργασία μέσω E-twinning

Καλημέρα κόσμε!