Βιβλίο Αναμνήσεων

Αυγ 201727

Βιβλίο αναμνήσεων για το τέλος της σχολικής χρονιάς.

Η μία από τις πρώτες σελίδες, όπου υπάρχει το πράσινο πλαίσιο, είναι για να γράψει ο δάσκαλος της τάξης λίγες ευχές ή ένα αποχαιρετιστήριο μήνυμα.

Στις υπόλοιπες υπάρχουν πλαισιάκια για να τοποθετηθούν φωτογραφίες.

Παρακάτω θα δείτε δύο φορές το βιβλιαράκι.

Στο πρώτο, οι σελίδες βρίσκονται με τη σωστή σειρά. Αν εκτυπωθεί έτσι, θα πρέπει να κόψετε στη μέση τα Α4 και να τα βάλετε το ένα πίσω από το άλλο, εκτός από την πρώτη που είναι το εξώφυλλο.

Στο δεύτερο βιβλιαράκι οι σελίδες βρίσκονται με τέτοια σειρά ώστε, εκτός από την πρώτη σελίδα που είναι το εξώφυλλο και θα εκτυπωθεί μόνη της, οι υπόλοιπες (2-7) να εκτυπωθούν μπρος πίσω και να συρραφούν στη μέση.

Εγώ δε χρησιμοποιήσα αυτό το εξώφυλλο. Έβαλα μπλε χαρτονάκι Α4 (το μπλε των τετραδίων) και κόλλησα κλασική μπλε ετικέτα για να γράψω το όνομα του κάθε μαθητή. Έμοιαζε πολύ με κανονικό τετραδιάκι.

2 σχόλια στο άρθρο

“Βιβλίο Αναμνήσεων”

1. 26 Οκτωβρίου, 2017 στις 21:47       Ρίτα Παπανίκα Έγραψε:

Φανταστικό αυτό το αναμνηστικό….